Sport.pl

Kuszczak ma nowego rywala w Manchesterze

Ben Foster wyleczył kontuzję i w przyszłym sezonie ma szansę zastąpić w bramce Manchesteru Edwina Van der Sara. - Ten sezon poświęcę na dojście do pełnej formy, ale w przyszłym powalczę o miejsce w bramce Manchesteru - deklaruje bramkarz.
24-letni Foster przez osiem ostatnich miesięcy leczył kontuzję kolana. po wyleczeniu urazu bramkarz, który do 2007 roku był wypożyczony do Watford czuję się gotowy by walczyć o miejsce w bramce "Czerwonych Diabłów". Już w najbliższy weekend ma zagrać z Middlesbrough w meczu rezerw. Dziennikarze londyńskiej gazety Evening Standard zapowiadają, że jak tylko Foster potwierdzi gotowość do gry, Kuszczak zostanie wypożyczony, lub sprzedany.

Bramkarz zdaje sobie jednak sprawę, że trudno będzie mu rywalizować z Van der Sarem i Tomaszem Kuszczakiem. - Edwin utrzymuje się w wielkiej formie, a Tomasz Kuszczak kiedy dostawał szansę spisywał się świetnie -powiedział Alex Ferguson jeszcze nie wypowiadał się na temat przyszłości Fostera, ale według "Evening Standard" menedżer "Czerwonych Diabłów" nie przewiduje kolejnego wypożyczenia Anglika.

Foster ma na koncie jeden mecz w reprezentacji Anglii. W lutym ubiegłego roku, jeszcze jako piłkarz Watford zagrał w towarzyskim meczu z Hiszpanią. - Debiut w reprezentacji Anglii to była wielka sprawa. Czułem, że dobrze zakończyłem sezon. Zadebiutowałem w reprezentacji i myślałem, że mogę wrócić do Manchesteru i walczyć o miejsce w podstawowym składzie - powiedział Foster "Daily Mail". - Ale tak się nie stało. - kontynuuje bramkarz. Celem na ten sezon jest dojście do pełnej sprawności, ale w przyszłym sezonie chcę być bramkarzem numer 1. To mój cel - zaznacza golkiper.

Foster jest nadzieją reprezentacji Anglii na koniec kłopotów z bramkarzami. Zarówno Paulowi Robinsonowi zdarzają się koszmarne wpadki, a błąd jaki popełnił Carson w meczu z Chorwacją zadecydował o porażce Anglików, którzy nie pojadą na Euro do Austrii i Szwajcarii. Angielskie media będą więc wywierały prasję na Fergusona, by ten stawiał na Fostera.

Zainteresowany golkiperem jest także Fabio Capello. Trener Anglików oglądał kasetę z debiutanckiego meczu bramkarza w reprezentacji, co niezwykle ucieszyło Fostera. - Dobrze wiedzieć, że selekcjoner myśli o mnie i obserwuje moje postępy - powiedział.

Ben Foster to być może nie jedyny konkurent Kuszczaka w walce o sukcesję po Van der Sarze. Angielskie media podały, że Manchester United jest zainteresowany sprowadzeniem na Old Trafford Kameruńczyka Carlosa Kameniego. Najlepszy afrykański bramkarz występuje w Espanyolu Barcelona i nie ukrywa, że byłby bardzo zainteresowany transferem. - W tej chwili jestem szczęśliwy w Barcelonie, ale to naturalne, że piłkarze chcę się rozwijać, a Premier League jest marzeniem każdego piłkarza - powiedział Kameni.