Kieleccy tenisiści najlepsi w Babolat Tour 2008

Blisko 80 zawodników wystartowało w zawodach z cyklu Babolat Tour 2008 rozegranych na kortach Centrum Tenisowego "Roko" na kieleckim osiedlu Ślichowice. Gospodarze okazali się najlepsi w trzech z czterech kategorii.
W rywalizacji open mężczyzn zwyciężył Paweł Herman. Wśród rywali nie miał sobie równych - nie przegrał żadnego seta, a w sumie w czterech pojedynkach oddał zaledwie szesnaście gemów.

Kategorie +35 oraz +45 lat należały do Dariusza Gąbki. Nie miał on jednak łatwego życia. W ćwierćfinale młodszej kategorii dopiero po zażartym boju pokonał w tie-breaku Waldemara Rynkiewicza 11:5, a w finale wygrał z rozstawionym z numerem pierwszym Krzysztofem Sieniawskim z Krakowa 6:4, 6:4. Bez problemu Gąbka poradził sobie natomiast z rolą faworyta w starszej kategorii - w trzech spotkaniach jego rywale zdobyli tylko jedenaście gemów.

Kielczanki nie poszły w ślady panów. Finał rywalizacji open był pojedynkiem krakowsko-katowickim. Po zaciętym spotkaniu Teresa Stochel (Kraków) pokonała Ewę Sakwerdę (Katowice) 4:6, 6:4, 6:3.

Imprezie patronowała "Gazeta Wyborcza".