Gwardia musiała łatać dziury

PIŁKA RĘCZNA. W zupełnie różnych nastrojach kończyli sobotnie spotkania nasi szczypiorniści. Gwardia wygrała, a ASPR Unimot Zawadzkie smucił się po porażce.
Gwardia, co prawda, niemalże przez cały mecz prowadziła, ale nie potrafiła wypracować bezpiecznej przewagi. Sytuacja zmieniła się dopiero w końcówce, kiedy z wyniku 24:22, po kilku świetnych paradach bramkarza Sławomira Donosewicza i kilku udanych kontratakach, zrobiło się 29:23. - Widać było wyraźnie trudną sytuację w naszym zespole. Praktycznie czterech zawodników z pierwszej siódemki nie jest w pełni sił - tłumaczył trener gwardzistów Henryk Zajączkowski. - Z konieczności musieliśmy wiec łatać dziury, choćby przesuwając na środek rozegrania Macieja Ścigaja - dodawał.

- Nie jestem przyzwyczajony do takiej gry, zazwyczaj zajmuję się rzucaniem, a teraz musiałem głównie wypracowywać przewagę dla kolegów - komentował Ścigaj. Prawdziwymi bohaterami spotkania byli jednak wspomniany Donosewicz, którego postawie opolanie zawdzięczają, że stracili tylko 26 bramek, oraz zdobywca dziewięciu goli Łukasz Gradowski.

Drugi z naszych I-ligowców ASPR Zawadzkie miał w sobotę znacznie trudniejszego rywala, bowiem zmierzył się z liderem I ligi Stalą Mielec. Niestety, nasz zespół nie miał zbyt wiele do powiedzenia w tej konfrontacji. W całym spotkaniu ani razu nie wyszedł na prowadzenie. Przewaga ekipy z Mielca nie podlegała dyskusji, liderzy kontrolowali przebieg meczu, a gdy ASPR momentami ich doganiał, szybko powiększali przewagę, która momentami sięgała już nawet dziesięciu goli. Ostatecznie dzięki pogoni w końcówce nasz zespół przegrał różnicą pięciu bramek. Teraz przed naszymi I-ligowcami dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach.

Norgips Gwardia Opole - AZS Biała Podlaska 30:26 (14:11)

Gwardia: Donosewicz, Galoch - Gradowski 9, Ścigaj 6, Śmieszek 4, Knop 4, Zajączkowski 4, Zych 3, Piech, Paliwoda

ASPR Unimot Zawadzkie - Stal Mielec 27:32 (13:17)

Pozostałe wyniki 14 kolejki I ligi:

Powen Zabrze - AZS Radom 33:22

Wisła Sandomierz - MTS Chrzanów 33:30

Vive II Kielce - Viret Zawiercie 29:30

AZS Katowice - Żagiew Dzierżoniów 37:31