Energa Gedania walcząca

Siatkarki Energi Gedania dzielnie walczyły w Muszynie z naszpikowaną gwiazdami Muszynianką. Wygrały nawet seta, ale po porażce 1:3 wracają do Gdańska bez punktów
Mimo porażki Gedania potwierdziła zwyżkę formy widoczną już w poprzednim spotkaniu z Centrostalem Bydgoszcz (wygranym na własnym parkiecie 3:1). Na Muszyniankę (dziewięć aktualnych lub byłych reprezentantek Polski!) to jeszcze nie wystarczyło, ale na AZS AWF Poznań czy MKS Dąbrowa Górnicza, z którymi gdańszczanki zmierzą się w najbliższych meczach, już powinno. Zresztą przy odrobinie szczęścia gdańszczanki już z Muszyny mogły przywieźć punkt, a nawet pokusić się o coś więcej. Niewiele bowiem brakowało, aby po dwóch setach Gedania prowadziła 2:0. W pierwszej odsłonie spotkania podopieczne Leszka Milewskiego schodziły na drugą przerwę techniczną prowadząc 16:13, ale końcówka należała do gospodyń. W drugim secie było jeszcze lepiej, gdyż Gedania odskoczyła nawet na sześć punktów (16:10). Potem znów dała się dogonić, jednak w grze na przewagi decydujący cios zadała atakująca gości Katarzyna Wellna. Dwa kolejne sety to już zdecydowana dominacja Muszynianki. - Przez dwa sety, a nawet część trzeciego, graliśmy naprawdę dobrze - podkreśla trener Milewski. - Potem wobec przewagi wzrostu i siły uderzeniowej przeciwnika powoli zaczęliśmy "pękać". Im dłużej trwał mecz, tym coraz bardziej decydowała dłuższa ławka rezerwowych gospodyń. Niestety, nasze zmienniczki, poza Agatą Durajczyk, która wchodziła na przyjęcie, niczego pozytywnego do gry nie wniosły. Mimo wszystko przegraliśmy w dobrym stylu, zespół nie odpuścił, walczył do końca. Dobrze w ataku grała Elżbieta Skowrońska, a mądrze Natalia Nuszel [w dniu meczu obchodziła 19. urodziny - red.], która wielokrotnie obijała blok rywalek - podsumował szkoleniowiec. Już w środę Gedania na własnym parkiecie zagra z AZS AWF Poznań.