I liga siatkarek: AZS KSZO poza szóstką

Porażka z Piastem w Szczecinie w praktyce pozbawiła zespół Jarosława Bodysa szans na zajęcie miejsca w pierwszej szóstce tabeli.

Ostrowczanki grały w sobotni wieczór zrywami. W pierwszej partii przegrywały 6:10, by za chwilę doprowadzić do remisu po 10. Toczona bardzo długo walka punkt za punkt zakończyła się w końcówce seta minimalnym zwycięstwem gospodyń. Potem nastąpiło 20 minut koncertowej gry AZS-u KSZO (nie do zatrzymania były zwłaszcza Anna Gawron i Natalia Wardzińska). I znów przestój - początek trzeciego seta należał do Piasta, szczecinianki szybko odskoczyły (6:0). W miarę upływu seta ich przewaga topniała, ostatecznie nawet do stanu 22:21. Wtedy jednak popełniające mnóstwo prostych błędów przyjezdne same pozbawiły się szansy na objęcie prowadzenia w meczu. Czwarta partia bez historii - od początku do końca pod wyraźne dyktando Piasta.

W sobotę 1 marca AZS KSZO podejmie ekipę chorzowskiego Sokoła.

Piast Szczecin - AZS KSZO Ostrowiec 3:1 (25:22, 17:25, 25:23, 25:16)

AZS KSZO: Sojka, Gawron, Wardzińska, Żółtańska, Buzała, Kosiorowska, Kosiarska (libero) oraz Świerszcz, Maj, Żalińska.

Pozostałe wyniki 19. kolejki: Skra Bełchatów - Sokół Chorzów 3:2 (-25, 24, 28, -24, 13),SMS Sosnowiec - Budowlani Toruń 2:3 (20, -25, -18, 15, 14), Wisła Kraków - Politechnika Częstochowa 3:0 (18, 23, 17), Gwardia Wrocław - Chemik Police 3:0 (14, 15, 15). Pauza: PLKS Pszczyna.