Trzecioligowcy szlifują formę na wiosnę

OKS 1945 rozegrał kolejny sparing w zimowej przerwie. Olsztynianie przegrali na wyjeździe z drugoligowym Pelikanem Łowicz 0:2
Bramki dla gospodarzy strzelali Przemysław Cichoń (26. minuta) i Michał Adamczyk (72.). Do Łowicza z powodu drobnych urazów nie mogli pojechać Mariusz Mikłowski, Mateusz Różowicz, Paweł Szypulski, Paweł Podhorodecki oraz Paweł Alancewicz (kontuzja kolana).

- Nie zagraliśmy dobrego spotkania, choć mogliśmy trafić do siatki rywali - mówi Andrzej Nakielski, szkoleniowiec OKS 1945 Olsztyn. - Łukasz Suchocki nie wykorzystał dwóch sytuacji sam na sam z bramkarzem Pelikana, natomiast po strzale Tomka Aziewicza piłkę z linii bramkowej wybili obrońcy. Pod koniec spotkania do pustej bramki nie trafił jeszcze Marcin Łukaszewski.

W następnym kontrolnym meczu przeciwnikiem olsztynian będzie drugoligowa Arka Gdynia.

Trzecioligowcy z Nowego Miasta Lubawskiego na własnym boisku zremisowali 1:1 z DKS-em Dobre Miasto (liga okręgowa). Bramkę dla Drwęcy zdobył Adrian Kural już w 7. minucie. Zespół z Dobrego Miasta wyrównał 21 minut później.

Kolejny mecz kontrolny Drwęca zagra u siebie w najbliższą środę, 27 lutego. Na własnym boisku o godz. 15 zmierzy się z Lechem Rypin. Przypomnijmy - pierwszy sparing tych drużyn miał się odbyć ponad tydzień temu, jednak z powodu obfitych opadów śniegu został przełożony.

Dwóch nowych zawodników zagrało w barwach elbląskiej Olimpii przeciwko młodzieżowcom Legii Warszawa (zwycięstwo Olimpii 2:1). Tomasz Wichniarek, trener zespołu, testował Ukraińca Oleksadra Shchura oraz Krzysztofa Biegańskiego (w przeszłości Warta Poznań i Unia Janikowo). Do bramki zespołu z Młodej Ekstraklasy trafiali Shchur (26. minuta) i Mateusz Roszak. W wyniku zderzenia z rywalem do szpitala z bólem pleców został odwieziony Mateusz Kopycki.

Elblążanie w następny weekend zmierzą się z Rodłem Kwidzyn. W pierwszych dniach marca udadzą się na kilkudniowe zgrupowanie do Kętrzyna.

OKS: Grygorowicz - Frankowski, Zakierski, Aziewicz, Rzeźnikiewicz (Prusik) - Gabrusewicz (Harmaciński), Graczyk (Maciej Szostek), Lech, Michałowski - Suchocki, Spychała (Łukaszewski)

Olimpia: Hyz (Szyszko) - Ptaszyński, Kowalczyk (Treszczotko), Koprucki, Bogdanowicz (Anuszek), Wróblewski, Chmielecki (Kopycki, Ciesielski), Shchur (Zając), Trafarski, Biegański, Roszak

Drwęca: Koczot - Bartnicki, Żakowski, Roszkowski, Zbrzyzny, Żórański, Leszczyński, Urbański, Kural, Rochewicz oraz Bober, Wanisiewicz, Kozicki, Naczas