Liderki wygra造 bez rozgrywaj帷ej

Bia這stockie siatkarki przegra造 w sobot z liderem ekstraklasy Aluprofem Bielsko-Bia豉. Nie wykorzysta造 tego, 瞠 rywalki w decyduj帷ym momencie spotkania gra造 bez rozgrywaj帷ej. - Jeste鄉y frajerkami, 瞠 nie potrafi造鄉y wygra, mia造鄉y je na widelcu i nic - m闚i kapitan bia這stoczanek Joanna Szeszko.
Zawodniczki Pronaru Zeto Astwy AZS przed tygodniem niespodziewanie pokona造 wicemistrzynie Polski z Pi造. Po tamtym spotkaniu mia造 nadziej, 瞠 w kolejnych pojedynkach spisywa si b璠 r闚nie dobrze i szybko opuszcz ostatni pozycj w tabeli Ligi Siatk闚ki Kobiet. Niestety nic takiego si nie sta這. W czwartek w zaleg造m meczu przegra造 w trzech do嗆 kr鏒kich setach w Muszynie, a w sobot uleg造 niepokonanej ekipie z Bielska, kt鏎a pokaza豉, 瞠 w zawodowej lidze mo積a wygra mecz, graj帷 nawet bez rozgrywaj帷ej. W sobotnim meczu gospodynie zagra造 z jedn rozgrywaj帷 w sk豉dzie, a ta w trzecim secie dozna豉 kontuzji.

Milena Sadurek, podstawowa rozgrywaj帷a Aluprofu, jak te reprezentacji Polski, zamiast na boisku usiad豉 na trybunach. Wszystko dlatego, 瞠 przed tygodniem rozci窸a sobie r瘯 przy myciu naczy i musia豉 j jeszcze zast徙i 22-letnia Anna Kaczmar. Przed tygodniem zagra豉 znakomicie i poprowadzi豉 zesp馧 do sukcesu w Mielcu, ale tym razem we w豉snej hali wyra幡ie dopad豉 j trema. Dodatkowo kole瘸nki bez swojej liderki przyst徙i造 do spotkania jakby zdezorientowane. Bia這stoczanki prowadzi造 w pierwszym secie 18:16, ale zryw miejscowych wystarczy im, by wygra t cz窷. Podobnie by這 w drugim starciu - AZS mia nawet sze嗆 "oczek" przewagi (10:16), ale do嗆 豉two wygra造 gospodynie.

Prawdziwe emocje zacz窸y si w secie trzecim - przy prowadzeniu bia這stoczanek 8:2 gospodynie straci造 swoj jedyn rozgrywaj帷 (Kaczmar przy jednej z akcji dozna豉 kontuzji nogi i z grymasem b鏊u opuszcza豉 parkiet).

Po szybkiej naradzie trener Wiktor Krebok zdecydowa, 瞠 rozgrywa b璠zie Paulina Maj, jednak zgodnie z przepisami libero nie mog gra na innej pozycji. Tak wi璚 z konieczno軼i rozgrywa造... 鈔odkowe - Jolanta Studzienna i Katarzyna Gajga. W takim eksperymentalnym sk豉dzie bielszczanki radzi造 sobie naprawd dobrze - po dramatycznym po軼igu doprowadzi造 nawet do wyr闚nania w trzeciej partii (20:20), ale seta nie da造 rady ju wygra. W czwartej cz窷ci Aluprof z rozgrywaj帷ymi 鈔odkowymi niepodzielnie panowa ju na parkiecie i pewnie wygra ca造 mecz. To by這 jedenaste kolejne zwyci瘰two bielszczanek w tym sezonie.

- Pierwszy raz mi si taki mecz przydarzy. Chyba razem z Kasi Gajga stan窸y鄉y na wysoko軼i zadania. Dru篡na si mocno skoncentrowa豉 i to by這 powodem sukcesu - m闚i豉 Studzienna.

- W karierze nigdy mi si co takiego nie przydarzy這. W najczarniejszych snach nie przewidywa貫m takiego scenariusza - kr璚i g這w 65-letni trener gospodarzy. Wt鏎owali mu zawodniczki i trener rywali. - Chyba za junior闚 takie rzeczy si zdarza造 - m闚i szkoleniowiec bia這stoczanek Dariusz Luks.

Aluprof Bielsko-Bia豉 - Pronar Zeto Astwa AZS Bia造stok 3:1

Sety : 25:22, 25:20, 21:25, 25:18.

Aluprof: Kaczmar, Staniucha-Szczurek, Ciaszkiewicz, Bamber, Studzienna, Gajga, Maj (libero) oraz Kucharska, Walig鏎a, Strz康a豉.

AZS: Palczewska, Hendzel, Koczorowska, Szeszko, Walawender, Gordiejewa, Saad (libero) oraz Gierak, Le瞠nkina, Sachmaci雟ka, Kalinowska.

Inne wyniki 11. kolejki : AZS AWF Pozna - MKS D帳rowa G鏎nicza 3:1 (20:25, 25:23, 25:23, 25:22), Muszynianka Muszyna - Gedania Gda雟k 3:1 (25:23, 26:28, 25:21, 25:17), Farmutil Pi豉 - Winiary Kalisz 2:3 (21:25, 25:16, 25:8, 16:25, 17:19). Mecz Centrostal Bydgoszcz - Stal Mielec odb璠zie si w poniedzia貫k.