Triumf Rosasportu, bezradność Politechniki

KOSZYKÓWKA. Drugoligowa drużyna Rosasportu Radom sprawiła niespodziankę, pokonując w Warszawie miejscową Legię. Piątą porażkę z rzędu poniósł z kolei AZS Politechnika Radomska, przegrywając z niżej notowanym rywalem.
Jeśli do przerwy pozwala się rywalom zdobyć zaledwie 16 punktów, to takiego meczu nie można przegrać. Tak właśnie było w Warszawie. Coraz pewniej prezentujący się zawodnicy Rosasportu już po dwóch kwartach prowadzili z Legią 44:16, będąc zdecydowanie lepszym zespołem w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Tym razem na pochwały w ekipie Piotra Ignatowicza zasłużyli najlepiej punktujący Paweł Pawlak i Przemysław Kogut.

Rozmowy działaczy AZS-u z koszykarzami tego klubu po ostatnich ligowych porażkach i słabej grze na niewiele się zdały. Radomianie nie sprostali jednemu z outsiderów ligi - Hawajskim Koszulom Żory. Dla gospodarzy pokonanie akademików było trzecim zwycięstwem w 23 meczach.

Jedynie pierwsza odsłona spotkania miała wyrównany przebieg. Już w połowie drugiej kwarty za pięć przewinień parkiet opuścił Hubert Hernik. Brak wysokiego zawodnika w szeregach akademików w strefie podkoszowej był aż nadto widoczny. Wykorzystali to gospodarze, pewnie wygrywając z bezradnymi koszykarzami Politechniki.

Po 23 kolejkach Rosasport zajmuje szóstą lokatę w grupie A, natomiast AZS nadal okupuje dziesiąte miejsce w tabeli grupy C.

GRUPA A

LEGIA WARSZAWA - ROSASPORT RADOM 55:78

Kwarty: 10:22, 6:22, 16:22, 23:12. Rosasport: Pawlak 15, Kogut 14, Kapturski 13, Baszak 10, Sosnowik 9, Podkowiński 7, Wróbel 5, Zalewski 5, Giziński 0, Jasiński 0, Łabędź 0, Mroczek 0.

Pozostałe wyniki 23. kolejki: OSSM PZKosz Warszawa - Pierniki Toruń 76:83, ŻTS Nowy Dwór Gdański - Tur Bielsk Podlaski 85:59, Astoria Bydgoszcz - Tempcold Warszawa 96:76, Norgips Piaseczno - AZS Kutno 91:84, ŁKS Łódź - OSSM PZKosz Sopot - nie odbył się.

GRUPA C

HAWAJSKIE KOSZULE ŻORY - AZS POLITECHNIKA RADOMSKA 80:65

Kwarty: 20:19, 23:15, 15:12, 22:19. Politechnika: Plutka 16, Wiklik 10, Chojecki 8, Mikina 7, Hernik 6, Piros 6, Wróbel 4, Sebrala 4, Badeński 4, Kulik 0.

Pozostałe wyniki 23. kolejki: Pogoń Ruda Śląska - Alba Chorzów 71:79, Polonia Przemyśl - MCKiS AND BUD Jaworzno 80:69, UMKS Kielce - Wisła Kraków 104:96, MMKS Dąbrowa Górnicza - AZS AWF Katowice 76:62.