Srebrna Łukasik, Dudzińska czwarta

LEKKOATLETYKA. Z jednym medalem wrócili zawodnicy ZTE Radom z halowych mistrzostw Polski seniorów, które rozegrano w Spale. Srebro w biegu na 400 m wywalczyła Bożena Łukasik.
Podopieczna trenera Leszka Trzosa w eliminacjach uzyskała drugi rezultat (54,7 s). Miejsce to powtórzyła również w biegu finałowym, w którym czasem 54,33 s uległa jedynie bardziej doświadczonej Agnieszce Karpiesiuk z AZS AWFiS Gdańsk (53,19 s). - Na złoto raczej nie było szans. Karpiesiuk wygrała zasłużenie. Drugie miejsce Bożeny również było niepodważalne - skomentował występ Łukasik w finale szkoleniowiec ZTE. - Srebro cieszy tym bardziej, że jest to mój pierwszy medal w życiu w gronie seniorek. Ponadto po tym występie jestem pewna startu w pierwszym składzie sztafety 4 x 400 m podczas halowych mistrzostw świata w Walencji - poinformowała z kolei "Gazetę" świeżo upieczona wicemistrzyni Polski.

Na podium halowych mistrzostw kraju w pchnięciu kulą nie udało się stanąć innej lekkoatletce ZTE Agnieszce Dudzińskiej. Radomianka wynikiem 15,55 m zakończyła rywalizację na czwartym miejscu, ulegając Krystynie Zabawskiej (KS Podlasie Białystok - 17,46 m), Magdalenie Sobieszek (AZS AWF Warszawa - 17,38 m) i Agnieszce Bronisz (MKS MOS Płomień Sosnowiec - 16,64 m). - Agnieszce przede wszystkim brakowało szybkości, a poza tym rywalizowała z zawodniczkami, które mają lepsze od niej rekordy życiowe - przyznał trener Trzos.

Trzeci reprezentant radomskiego klubu podczas mistrzostw w Spale Daniel Kossowski w eliminacjach biegu na 60 m uzyskał czas 6,87 s i zakwalifikował się do finału B. W nim zajął ósme miejsce (6.93 s). Natomiast na dystansie 200 m rezultat 21.85 s nie wystarczył, by znaleźć się w najlepszej ósemce.

W Spale tytułu wicemistrzowskiego w biegu na 800 m nie bronił Michał Staniszewski, który tydzień przed najważniejszą halową imprezą w tym roku nabawił się kontuzji kolana. Uraz wyłączy go z treningów przynajmniej na dwa tygodnie.