W marcu szczypiorniak opanuje Podkarpacie

Szczypiorniak na najwyższym poziomie zawita w marcu do Rzeszowa i Mielca. W hali Podpromie jeden z dwóch meczów kontrolnych przed turniejem kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie rozegra kobieca reprezentacja prowadzona przez Zenona Łakomego.
Przeciwniczkami biało-czerwonych będą gospodynie zbliżających się igrzysk, reprezentacja Chin. Mecz odbędzie się 18 marca i będzie transmitowany przez Polsat Sport. Początek spotkania o godz. 16.40.

Dwa dni wcześniej w Mielcu odbędzie się finał Pucharu Polski mężczyzn. Po raz pierwszy finał tych rozgrywek odbędzie się na neutralnym terenie. Po pierwszych meczach półfinałowych bliżej występu w Mielcu jest Vive Kielce, które pokonało jedynego pierwszoligowca w gronie półfinalistów Nielbę Wągrowiec 35:24, oraz Wisła Płock, której nie sprostał mistrz Polski Zagłębie Lubin 31:24. Mecze rewanżowe odbędą się za tydzień.

Transmisję z finału Pucharu Polski przeprowadzi TVP Sport i równolegle ośrodki regionalne. Początek tego spotkania o godz. 18.40. Nie są jeszcze znane szczegóły sprzedaży i dystrybucji biletów.