Lotos PKO BP Gdynia świętował dwudziestkę

Koszykarki Lotosu PKO BP Gdynia świętowały w Rybniku dwudzieste z rzędu zwycięstwo w tym sezonie Ford Germaz Ekstraklasy

Utex Row Rybnik, beniaminek FGE, to rewelacja sezonu, który zajmuje 4. miejsce w tabeli. Przed meczem z wicemistrzyniami Polski nikt w Rybniku nie miał jednak większych złudzeń, kto zwycięży w tym spotkaniu. Trener gospodarzy Mirosław Orczyk zastanawiał się, czy w meczu mają zagrać liderki swojej drużyny - Nikite Bell, Marquette Dickens i Hollie Merideth. Utex rozegra bowiem w weekend finałowy turniej Final Four Central Europe Women League. Na parkiecie nie pojawiła się tylko Merideth. Lotos PKO BP wystąpił także osłabiony - bez Marty Jujki. Gdynianki nie mogły od początku meczu wstrzelić się w kosz rywalek. Trafiły tylko 5 z 14 rzutów za dwa punkty, ale dokładnie takim samym bilansem popisały się zawodniczki z Rybnika. Słabo w pierwszej połowie grała Chamique Holdsclaw, która zdobyła tylko cztery punkty. Przeciwniczki znowu nawiązały do gdynianek, gdyż po ich stronie męczyła się jedna z najlepszych zawodniczek FGE - Bell. Rzuciła w pierwszej połowie trzy punkty. Kiedy wreszcie dawał o sobie znać bardziej wyrównany skład Lotosu PKO BP, to i mecz stawał się jednostronny. Mimo zaledwie paru okresów dobrej gry, gdynianki dość pewnie odniosły zwycięstwo.

Kwarty: 12:17, 15:13, 13:18, 18:21.

Utex Row: Siljegović 14, Górzyńska-Szymczak 12, Skorek 5 (1), Dickens 5, Bell 3 oraz Błaszczak 11 (1), Proshchenko 5 (1), Chomicka 3 (1), Głocka 0, Przekop 0.

Lotos PKO BP: Holdsclaw 16, Leciejewska 14 (1), Canty 10, Snytsina 10, Maksimović 5 oraz Breitreiner 7 (1), Zarytska 4, Waligórska 2, Bibrzycka 1, Gulak 0, Ambrosiewicz 0.

Pozostałe wyniki 20. kolejki: ŁKS Siemens AGD Łódź - Energa Toruń 72:75, Arcus SMS PZKosz Łomianki - INEA AZS Poznań 54:89, CCC Polkowice - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 70:72, Cukierki Odra Brzeg - PKM Duda PWSZ Leszno 76:68, Finepharm AZS KK Jelenia Góra - Wisła Can Pack Kraków 58:83.