Łódź gotowa na ligę

W weekend piłkarze ŁKS i Widzewa rozpoczynają ligowe rozgrywki. - Jesteśmy w 100 proc. gotowi - zapewniają w obu klubach.
Pierwsi na boisko wyjdą piłkarze z al. Unii, którzy w piątek o godz. 19 na własnym stadionie zmierzą się z Jagiellonią Białystok. Dzień później także na swoim boisku zagrają widzewiacy. Ich mecz z Odrą Wodzisław rozpocznie się o godz. 16.

ŁKS: Mecz dla pięciu tysięcy

- Stadion jest w 100 proc. gotowy do piątkowego meczu - zapewnia Krzysztof Hawuła, kierownik MOSiR, który administruje obiektami przy al. Unii. Już na początku lutego obiekt został pozytywnie oceniony przez straż pożarną i policję. - Dlatego nie było kłopotu z uzyskaniem zgody na organizację piątkowego spotkania - dodaje Hawuła.

W dobrym stanie jest murawa boiska, chociaż wczoraj była... żółta. Wszystko dlatego, że dopiero kilka dni temu zostało włączone podgrzewanie. Na szczęście na boisku nie ma śniegu ani wody. - Nie ma możliwości, aby sędzia nie dopuścił do gry - uważa kierownik.

Podczas przerwy zimowej pracownicy MOSiR dokonali kilkunastu drobnych napraw, które mają zwiększyć bezpieczeństwo na stadionie. - Poprawiliśmy mocowanie kamer do monitoringu przy tunelu, którym piłkarze wychodzą na boisko, wymieniliśmy kilkanaście krzesełek, a w czwartek zostanie jeszcze wymieniona część ogrodzenia na trybunie pod zegarem - wylicza Hawuła.

Spotkanie z drużyną z Białegostoku będzie mogło obejrzeć najwyżej pięć tysięcy kibiców, bo szefowie ŁKS SSA po analizie frekwencji w rundzie jesiennej postanowili ograniczyć liczbę miejsc. - Chcemy oszczędzić na opłatach za ochronę - tłumaczy Andrzej Pożarlik, wiceprezes ŁKS SSA.

Bilety na mecz z Jagiellonią kibice będą mogli kupować dopiero od piątku od godz. 10. Już wcześniej rozpoczęły się za to zapisy na karnety. - Do tej pory sprzedaliśmy ich kilkaset - informuje Bartosz Król, rzecznik prasowy spółki.

Karnety wciąż można kupować w sekretariacie spółki, ale na ich odbiór trzeba czekać dobę. - Są imienne i laminowane, przypominają kartę kredytową, dlatego ich produkcja musi trochę potrwać - tłumaczy Król.

Z uwagi na zbliżający się jubileusz stulecia klubu z al. Unii na biletach i karnetach znajdą się zdjęcia dawnych gwiazd ŁKS. Na wejściówkach na mecz z Jagiellonią będą fotografie Stanisława Piotrowskiego, Aleksandra Kowalskiego i Jana Durki, który strzelił pierwszego gola w lidze dla łódzkiej drużyny.

Piłkarze ŁKS na razie trenują w Gutowie Małym, ale w czwartek o godz. 18 przy sztucznym świetle trener Mirosław Jabłoński poprowadzi zajęcia na głównej płycie. Po treningu cała drużyna zostanie skoszarowana w jednym z łódzkich hoteli, skąd dwie godziny przed meczem z Jagiellonią przyjedzie na stadion.

Widzew: Więcej kas i wejść

- Stadion jest gotowy, mamy wszystkie potrzebne zgody na organizację spotkania - twierdzi Michał Kulesza, rzecznik prasowy klubu. Wczoraj w kasach ruszyła sprzedaż biletów na pierwszy ligowy mecz widzewiaków w tym roku, chociaż tak naprawdę wejściówki można było kupować już wcześniej przez internet. Od kilkunastu dni w sprzedaży są także karnety na rundę wiosenną. - Do godz. 14 we wtorek sprzedaliśmy ponad 1200. Apelujemy, żeby kibice kupowali bilety w przedsprzedaży. Na pewno pozwoli to uniknąć kolejek przed samym meczem - mówi Kulesza.

Na wszelki wypadek jednak w sobotę otwartych będzie od sześciu do ośmiu kas, czyli o wiele więcej niż jesienią. Kulesza: - Stadion ma nowe ogrodzenie i co za tym idzie, nowe wejścia. Wcześniej kibice słusznie narzekali na zbyt małą liczbę bram, dlatego zrobiliśmy wszystko, by ułatwić im dostęp na stadion.

Na mecz z Odrą otwarte będą cztery wejścia na trybunę C, pięć na D oraz dwie na B. - Prosimy też o przychodzenie na stadion jak najwcześniej - mówi rzecznik prasowy.

Przez ostatnie dni na obiekcie przy al. Piłsudskiego trwały prace wykończeniowe i konserwatorskie przy ogrodzeniu i wejściach, a także na samych trybunach. Wymieniane były m.in. połamane krzesełka. Poprawione zostało też nagłośnienie.

Na szczęście mimo mrozu i niedawnych opadów śniegu w bardzo dobrym stanie jest murawa. - System do jej podgrzewania działa znakomicie - zapewnia Kulesza. - Włączamy go od kilkunastu dni, więc śnieg i woda zdążyły spłynąć. Boisko jest gotowe na wejście piłkarzy.

Widzewiacy będą na nim trenować w środę w godzinie meczu. Przed spotkaniem z Odrą wyjadą na jednodniowe zgrupowanie do Dobieszkowa.

RAMKI

Za ile na ŁKS

Ceny karnetów:

Trybuna główna - 145 zł

Galera - 110 zł

Karnet familijny (osoba dorosła i jedno dziecko do lat 16) - 170 zł

Karnet familijny (osoba dorosła i dwoje dzieci do lat 16) - 200 zł

Loża C - 200 zł

Loża B1 - 250 zł

Ceny biletów:

Galera - 15 zł (na derby 30 zł, na mecze z PGE GKS i Ruchem 20 zł)

Trybuna główna - 20 zł (na derby 40 zł, na mecze z PGE GKS i Ruchem 25 zł)

Bilet ulgowy - 5 zł

Bilet dla osób powyżej 65 lat - 10 zł

Za ile na Widzew

Ceny karnetów:

Sektory A6, A7 i A8 oraz C - 175 zł

A5 - 550 zł

Trybuna D - 140 zł.

Ceny biletów:

Sektor A2, A4, A5 - 70 zł (na mecze z Lechem i Legią 140 zł)

Sektor A6, A7, A8 oraz C - 25 zł (50 zł)

Trybuna Rodzinna - 40 zł (80 zł)

Trybuna B i D - 20 zł (40 zł)