Fatalna passa Centrostalu ciągle trwa

Przez ponad siedem lat zespół Gedanii nie potrafił pokonać w oficjalnym meczu drużyny z Bydgoszczy. W poniedziałek gdańszczanki nie miały problemów ze zwycięstwem nad przeżywającymi poważny kryzys siatkarkami Centrostalu.

Podopieczne Macieja Kosmola nie tylko przegrały kolejne spotkanie, ale też ponownie nie zdobyły punktów, które teraz są bardzo potrzebne. Niestety, po pierwszym meczu rundy rewanżowej Ligi Siatkówki Kobiet bydgoszczanki na dłużej zakotwiczyły w strefie spadkowej. Gedania do wczorajszego pojedynku przystąpiła z zamiarem przerwania złej passy w pojedynkach z Centrostalem.

- Przegraliśmy z nimi ostatnie czternaście spotkań, ale pierwszy mecz w Bydgoszczy (było 3:2 - przyp. red) dał nam nadzieję, że może w końcu je pokonać - mówił szkoleniowiec Gedanii Leszek Milewski.

Jego podopieczne w pierwszym secie bez najmniejszych problemów uporały się z rywalkami. Nasze zawodniczki ciągle powielały te same błędy. Złe rozegranie skutkowało niskimi piłkami do środkowych, które nie potrafiły skutecznie zaatakować.

Nadzieję bydgoszczankom dała kolejna odsłona. Centrostal rozpoczął ją co prawda źle, ale dobra gra Doroty Ściurki i skuteczna zagrywka Moniki Naczk spowodowały, że przyjezdne nie tylko odrobiły straty, ale też utrzymały przewagę do końca. Wydawało się, że podbudowane zwycięstwem zawodniczki znad Brdy skutecznie powalczą o punkty.

O tym, co się działo w kolejnych setach, nasz zespół wolałby chyba zapomnieć. Błędy przede wszystkim w rozegraniu i ataku spowodowały, że bydgoszczanki nie mogły pokusić się o zwycięstwo w całym meczu. Gdańszczanki nie grały porywającej siatkówki, ale i tak mogły cieszyć się z wygranej.

- Nie wiem, co się dzieje. Ta praca, jaką wykonaliśmy na treningach, wyglądała zupełnie inaczej, niż to co dziś zaprezentowałyśmy. Kolejne porażki odbijają się niestety na naszej psychice - podsumowała siatkarka Centrostalu Ewa Kowalkowska.

Gedania - GCB Centrostal 3:1 (25:16, 20:25, 25:18, 25:19)

Gedania: Ślusarz, Tomsia, Nuszel, Wellna, Ziemcowa, E. Skowrońska, Siwka (libero) oraz Durajczyk, Kondracjewa, Pasznik.

GCB Centrostal: Gałkina, Kuczyńska, Ściurka, Malinowska, Liniarska, Kuligowska, Leśniewicz (libero) oraz Łunkiewicz, Kowalkowska, Naczk, Cekova.