Malwina pokonała wszystkich juniorów

SHORT TRACK. Malwina Zawada, łyżwiarka OMKŁS-u Opole zdobyła wszystko, co było do zdobycia podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Opolanka wywalczyła sześć tytułów mistrza
Zawody rozgrywane w Sosnowcu były jednocześnie mistrzostwami Polski juniorów. Zawada zwyciężyła w czterech startach indywidualnych na: 500, 1000 i 1500 metrów oraz w superfinale (czyli rywalizacji czterech najlepszych zawodniczek imprezy). Opolanka zwyciężała także w klasyfikacji wieloboju i dodatkowo wraz z koleżankami z OMKŁS-u Barbarą Kobylakiewicz i Magdaleną Szwajlik także w sztafecie. Sukcesy odniosła, nie przegrywając żadnego biegu, w którym startowała. - Lepiej już być nie mogło. Malwina udowodniła, że w juniorkach przynajmniej o klasę wyprzedza pozostałe zawodniczki - ocenia trenerka opolskich łyżwiarzy Anna Łukanowa-Jakubowska. Teraz przed opolanką znacznie trudniejsze zadanie. Jej formę zweryfikują mistrzostwa Polski seniorów, które już w piątek rozpoczynają się w Gdańsku. - Tam będzie miała okazję zmierzyć się z kadrowiczkami, jestem bardzo ciekawa, jak wypadnie na tym tle - przyznaje Łukanowa-Jakubowska.

Nieźle na olimpiadzie młodzieży zaprezentowały się także pozostałe nasze zawodniczki: Kobylakiewicz poza złotem w sztafecie zdobyła także dwa srebrne (w tym jeden w wieloboju) i brązowy medal, a Magdalena Sienkiewicz (AZS Opole) srebrny i brązowy, zaś w wieloboju zajęła czwartą pozycję. Piąta w tej klasyfikacji była Szwajlik, jednak - jak podkreśla trenerka - zasługuje ona na szczególne słowa uznania. - Ma bardzo ciężką kontuzję pleców, pęknięcie jednego z kręgów, który nie chce się zrosnąć. Ale mimo wszystko zdecydowała się wystartować. Trochę się o nią obawiałam, ale zaprezentowała się naprawdę bardzo dobrze, zwłaszcza w sztafecie - chwali swoją podopieczną Łukanowa-Jakubowska.

Poza Sosnowcem łyżwiarze z Opola startowali także w międzynarodowych zawodach Danubia Cup, które odbyły się w Wiedniu. Najlepiej zaprezentowały się najmłodsze zawodniczki OMKŁS-u: Oliwia Gawlica była trzecia, a Karina Byrska piąta w wieloboju wśród juniorek E. Z kolei Marta Wójcik zajęła czwarte miejsce wśród juniorek C. Wśród seniorek taką samą pozycję zajęła Kaja Pniewska, a wśród seniorów dziewiąty był Michał Furch, a dziesiąty Łukasz Fabiański.