W meczu na szczycie III ligi koszykarzy lepszy Klimart

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek III ligi na Podlasiu wiadomo już, że drugą drużyną, która zagra w barażach o II ligę, jest Zespół Szkół Rolniczych z Białegostoku.

Stało się tak po porażce 61:65 Biatransu Sokoła Białystok z niekwestionowanym liderem rozgrywek, Klimartem Białystok. Koszykarze Sokoła co prawda po pierwszej połowie prowadzili 32:26, ale o ich porażce zadecydowała trzecia kwarta, przegrana 7:19. Po tej porażce Sokół spadł na trzecie miejsce i ma tyle samo punktów, co ZSR, ale o jeden mecz do rozegrania mniej.

- Niewiele brakowało do wygranej z liderem - mówi Szczepan Barszczewski, zawodnik Sokoła. - Spotkanie było bardzo wyrównane, ale Klimart pokazał, że jest najlepszy w tej lidze.

16. kolejka spotkań III ligi : Klimart Juvenia Białystok - Biatrans Sokół Białystok 65:61, Jaćwing Ełk - NWSP 4 Białystok 92:55, ZSR Białystok - Technik Łomża 100:60, Żubry Gimbasket Białystok - Dziewiątka Łomża 20:0 (walkower, łomżanie wycofali się z rozgrywek), U Cezara Białystok pauzował.

Dwa pierwsze zespoły zagrają w barażach o II ligę.