Triumf Bety w memoriale Pawełka

PIŁKA NOŻNA. Po raz czwarty rozegrano w Radomiu Międzywojewódzki Memoriał im. Tadeusza Pawełka. W tegorocznej edycji turnieju zwyciężyła drużyna WinDooru Beta Radom.
Do rywalizacji w hali Publicznego Gimnazjum nr 13 przystąpiło dziesięć zespołów, które podzielono na dwie grupy. Po rozegraniu spotkań systemem każdy z każdym ekipy walczyły o zajęcie poszczególnych miejsc w turnieju. I tak zwycięzcy grup - WinDoor Beta Radom i Zorza Kowala - zmierzyli się w finale zmagań. Radomianie dwukrotnie pokonywali bramkarza przeciwników, zachowując jednocześnie czyste konto. W spotkaniu o zajęcie trzeciego miejsca pomiędzy Jodłą Jedlnia i Ceramiką Opoczno w regulaminowym czasie gry padł remis 0:0. Rzuty karne skuteczniej egzekwowali zawodnicy Jodły.

Oprócz pucharów dla czołowych drużyn organizatorzy zawodów przyznali także wyróżnienia indywidualne. Za najlepszego bramkarza uznano Marcina Głogowskiego z Zorzy. Najskuteczniejszym zawodnikiem z pięcioma strzelonymi golami na koncie został Piotr Piotrowski z Jodły, a najwszechstronniejszym piłkarzem - Kamil Godziński z ekipy zwycięzców. Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika Zamłynia odebrał Łukasz Bińkowski, a nagrodę fair play otrzymała drużyna Rodziny Kielce.

Organizatorami turnieju byli: KS Zamłynie Radom oraz Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej i Regionalne Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej.

Wyniki meczów o zajęcie poszczególnych miejsc: o 1. miejsce: WinDoor Beta Radom - Zorza Kowala 2:0, o 3. miejsce: Jodła Jedlnia - Ceramika Opoczno 0:0 (karne 2:1), KS Błotnica - Rodzina Kielce 1:1 (karne 2:3), o 7. miejsce: Zamłynie I - Zamłynie II 4:1, o 9. miejsce: Gryfia Mirów - Mazowsze Stężyca 0:1.