Pewna wygrana koszykarek Lotosu PKO BP

Nie było niespodzianki w sobotnim meczu Lotosu PKO BP Gdynia z Energą Toruń. Gdynianki wygrały gładko 91:75.

Energa jechała do Gdyni pełna nadziei na zwycięstwo. Powodem do takiego myślenia była wygrana odniesiona 20 stycznia w Krakowie nad Wisłą. Gdynianki jednak także pamiętały o tamtym wyniku, więc nie było mowy o jakimkolwiek odpuszczaniu meczu. Pierwsze trzy kwarty to popis ofensywnej gry Lotosu PKO BP. Gdynianki zdobyły w tym czasie 77 pkt, a rywalki tylko 49. Gospodynie grały zespołowo. Uzyskały 23 asysty w meczu. Koszykarki znad morza udowodniły, że w lidze nie mają sobie równych. Z kompletem zwycięstw po 19 spotkaniach prowadzą w tabeli Ford German Ekstraklasy.

Znane jest już miejsce, w którym zostanie rozegrany finałowy turniej Pucharu Polski Sure Shot Cup. Mecze systemem pucharowym odbędą się w dniach 14-16 marca w Jaworznie i w Krakowie. W ćwierćfinale Lotos PKO BP zmierzy się z Uteksem ROW Rybnik, W półfinale wygrany trafia na kogoś z dwójki KSSSE AZS PWSZ Gorzów - Kadus Bydgoszcz.

Lotos PKO BP Gdynia - Energa Toruń 91:75. Kwarty: 28:21, 26:16, 23:12, 14:26. Lotos PKO BP: Holdsclaw 15, Canty 12, Breitreiner 11 (2), Leciejewska 11, Maksimović 8 oraz Gulak 14, Zarytska 9, Jujka 5 (1), Snytsina 4 (1), Waligórska 2, Ambrosiewicz 0. Energa: Denson 12, Perlińska 11 (3), Taylor 10, Predehl 8 (2), Marczewska 8 oraz Grabowska 11, Chełczyńska 6 (1), Tłumak 5 (1), Bond 4, Bajerska 0, Zielińska 0.