Porażka gdańskich akademiczek

Piłkarkom ręcznym Dableksu AZS AWFiS nie udało się wygrać trzynastego meczu z rzędu. Wyjazdowe spotkania przegrały także Łączpol Gdynia i Słupia Słupsk

Do przerwy Dablex miał przewagę i prowadził, o porażce gdańszczanek zadecydowała słaba druga połowa. Akademiczki poniosły pierwszą wyjazdową porażkę w sezonie. Powinny jednak utrzymać 1. miejsce przed play-off, do czego potrzeba im 4 punktów w 3. ostatnich kolejkach.

AZS Politechnika Koszalińska - Dablex AZS AWFiS Gdańsk 24:22 (11:14). Dablex: Sadowska, Mikszto - Wojtas 6, Chudzik 6, Naumienko 5, Koniuszaniec 3, Szwed 1, Serwa 1, Musiał, Mielczewska.

Łączpol przegrał z Piotrcovią po prawdziwym horrorze. W samej końcówce rozgrywająca dobry mecz Marta Szejerka wyrównała na 27:27, chwilę potem gdynianki znów miały piłkę. Straciły ją jednak, a kilkanaście sekund przed końcem spotkania decydujące trafienie dla Piotrcovii zdobyła Kinga Polenz.

Piotrcovia Piotrków Tryb. - Łączpol Gdynia 28:27 (16:15). Łączpol: Sziwierska - Szejerka 7, Całużyńska 7, Andrzejewska 6, Sulżycka 3, Stachowska 3, Wasak 1, Szott, Waldowska, Zagrodzka.

Zawodniczki Słupi przegrały w Lubinie różnicą 13 goli, ale napędziły Zagłębiu sporo strachu.

Zagłębie Lubin - Słupia Słupsk 31:18 (16:7). Słupia: Backiel - Łazańska 7, Muchocka 3, Pniewska 3, Stasiuk 2, Kaźmierczak 2, Unijat 1, Głodek, Siekańska.