Sport.pl

Burkhardt zagrał dla Norrkoeping

Marcin Burkhardt rozegrał 90 minut w barwach IFK Norrkoeping. Jego zespół pokonał w sparingu Oerebro 1:0. Bramkę trzy mac minuty przed końcem zdobył Riki Cakić.
25-letni pomocnik został przez Legię wystawiony na listę transferową. Rozmawiał z ŁKS, zainteresowanie nim zgłosił czwarty zespól ligi japońskiej JEF United Ichibara, ale nic się nie wydarzyło. Burkhardt był z Legią na obu obozach przygotowawczych w Hiszpanii. Pod koniec drugiego z nich przyszła jednak oferta wyjazdu na testy do Szwecji. Udział w sparingu załatwił mu polski menedżer mieszkający w Szwecji - Bohdan Maślanka - który wcześniej transferował tam Igora Sypniewskiego.

Burkhardt poleciał do Szwecji w piątek. Wziął udział w treningu, a następnie w sobotę rozegrał całe spotkanie. - Widać, że to dobry zawodnik - stwierdził Mats Jingblad, trener szóstej drużyny szwedzkiej ekstraklasy. Na stronie internetowej szwedzkiego klubu napisano, że Burkhardt to gracz interesujący.

Były reprezentant Polski może zostać do Norrkoeping wypożyczony albo sprzedany definitywnie. Pamiętając, że dwa lata temu kosztował Legię 650 tys. euro będzie ciężko o zwrot całej sumy. - Najchętniej zostałbym w Legii, ale skoro nie mogę tu grać... Jeżeli nie wyjadę ze Szwecji mogę wrócić do rozmów z ŁKS - powiedział zawodnik. Okno transferowe w Polsce zamyka się już po rozpoczęciu rundy wiosennej ekstraklasy, 29 lutego. Kontrakt z Legią ma Burkhardt do połowy 2009 roku.