Polpharma znów jest ostatnia

Koszykarze Polpharmy Starogard przegrali w Koszalinie 75:93 i znacznie skomplikowali swoją sytuację w walce o utrzymanie
Dla Polpharmy był to kolejny mecz o wszystko. Niestety, podobnie jak kilka dni temu z Górnikiem Wałbrzych, znów przegrany.

Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, kiedy oba zespoły prezentowały radosną koszykówkę, nie zwracając przesadnej uwagi na defensywę. Lepiej wykorzystali to gospodarze, którzy zademonstrowali fantastyczną skuteczność rzutów za trzy punkty. Na jedenaście prób zza linii 6,25 m aż dziewięć znalazło drogę do kosza Polpharmy. W tym elemencie gry błyszczał zwłaszcza D.J. Thompson - cztery celne trójki. Polpharma odpowiadała pojedynczymi akcjami Donalda Copelanda, Duszana Bocevskiego i Tony'ego Weedena, ale przewaga gospodarzy rosła nieustannie. W pewnym momencie wynosiła już 21 pkt, a na przerwę AZS schodził prowadząc 56:37.

W drugiej połowie demolka Polpharmy trwała w najlepsze. Kolejne trójki Thompsona i Jeffa Nordgaarda, do tego świetna gra Phila Gossa i niemrawa postawa pogodzonych z losem gości. Nic dziwnego, że w 27 min było już 76:46 dla AZS. Wygrana przez Polpharmę czwarta kwarta (dobra postawa Hernolla Halla) nie miała już żadnego znaczenia, a mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem AZS.

Porażka w Koszalinie oraz zwycięstwa Czarnych Słupsk i Polonii Warszawa sprawiły, że Polpharma znów spadła na ostatnie miejsce w tabeli. Już w niedzielę do Starogardu przyjeżdża Polonia. Dla podopiecznych Adama Prabuckiego będzie to mecz ostatniej szansy. Ewentualna porażka prawdopodobnie oznaczać będzie spadek do I ligi.