Sport.pl

Szczypiorniak walczy o finał MP

Juniorzy UKS Szczypiorniak rozpoczynają w piątek półfinałowe zmagania o mistrzostwo Polski. Zawody odbędą się w Ostrowie Wielkopolskim. W Żorach o finał grają również zawodniczki Truso Elbląg
Niecałe dwa tygodnie temu, podczas ćwierćfinałów, młodzi szczypiorniści z Olsztyna wygrali dwa mecze i zajęli drugie miejsce w grupie (na cztery zespoły). Teraz czas na mecze półfinałowe. Szczypiorniak znalazł się w grupie B i w piątek zagra z Ostrovią Ostrów Wielkopolski, w sobotę z ChKS Łódź, a dzień później zmierzy się z Gwardią Koszalin. Olsztynianie wyjeżdżają na zawody w piątek, a pierwszy mecz zagrają jeszcze tego samego dnia o godz. 18 (w sobotę rywalizację rozpoczną o godz. 15, w niedzielę o 10).

- Na tym etapie rozgrywek nie ma łatwych rywali, ale jedziemy, by powalczyć o awans - zapowiada Karol Adamowicz, trener UKS Szczypiorniak Olsztyn. - Faworytami będą zespoły z Ostrowa Wielkopolskiego i Łodzi. Z łodzianami na pewno będzie nam się walczyło łatwiej - pierwszy mecz gramy właśnie z Ostrovią, a przed nami grać będą Gwardia z ChKS-em. Będziemy mogli się zorientować, co te drużyny prezentują na boisku.

Do ścisłego finału awansują po dwa zespoły z każdej półfinałowej grupy. Ten etap rywalizacji będzie rozgrywany od 27 lutego do 2 marca.

Prócz Szczypiorniaka do 1/2 finałów rozgrywek dotarły także juniorki Truso Elbląg. Zawodniczki wygrały wszystkie mecze w swojej poprzedniej grupie. Teraz znajdują się w grupie C wraz ze Zgodą Ruda Śląska (zagrają w piątek), Beskidem Nowy Sącz (w sobotę) oraz MTS-em Żory (w niedzielę). Zawody grupy C będą się odbywały w Żorach.

Przypomnijmy - w ćwierćfinałach mistrzostw Polski juniorów brali udział także szczypiorniści elbląskiego Truso, jednak przegrali wszystkie trzy spotkania i zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie.