Pogoń - Flota, czyli różnica klas

Lider III ligi zdecydowanie lepszy od portowców w sparingu

Wynik 2:1 dla Floty nie odzwierciedla przebiegu zawodów. Wyspiarze już przed przerwą mogli prowadzić 4:0, a w końcówce dołożyć jeszcze dwa gole. Pogoń nawiązała z nimi walkę tylko przez 20 min po przerwie, czego efektem była kontaktowa bramka autorstwa Macieja Ropiejki.

Przez cały mecz goście bardzo łatwo rozbijali sporadyczne ataki szczecinian, a sami wyprowadzali bardzo groźne akcje. Kilka prostopadłych podań rozmontowało naszą obronę. Widać było, że są lepiej zorganizowani, szybsi i silniejsi.

- Myślę, że w lidze będziemy jeszcze mocniejsi - zauważył Jacek Magdziński, strzelec dwóch bramek dla Floty. - Mamy miesiąc na przygotowanie formy, kilka wzmocnień i ambitne cele. Chcemy awansować do I ligi.

Już pierwsze minuty pokazały, że Pogoń nie przebije się przez mur bardzo dobrze zbudowanych obrońców i pomocników. Co więcej, ustępowała rywalom umiejętnościami technicznymi, co było sporym zaskoczeniem. Wprawdzie Tomasz Parzy, Arkadiusz Jarymowicz i Wojciech Żaczek próbowali opanować sytuację w środku pola, ale najczęściej kończyło się to szybką stratą piłki. Zawodnicy Floty grali pressingiem, umiejętnie przerywali podania gospodarzy i błyskawicznie przechodzili do ofensywy.

- Wynik cieszy, ale nie on jest najważniejszy. Oba zespoły bardziej myślą teraz o przygotowaniach, pracy nad siłą. My rano mieliśmy normalny trening - stwierdził Petr Nemec, szkoleniowiec świnoujścian. - Może to był efekt słabszego fragmentu drugiej połowy? Cieszę się, że później uporządkowaliśmy grę i nie pozwoliliśmy Pogoni wyrównać.

Była to druga porażka Pogoni w okresie zimowym. Wcześniej portowcy ulegli Zagłębiu Lubin, ale wtedy popełnili mniej błędów niż wczoraj. Z Flotą mylili się, szczególnie obrońcy, stanowczo zbyt wiele razy.

Następny sparing już w sobotę. Pogoń ma zagrać z Polonią Słubice. Dziś lub w piątek zapadnie decyzja - gdzie. We wtorek nasz zespół wyjedzie na drugi obóz do Pogorzelicy.

Pogoń Szczecin - Flota Świnoujście 1:2 (0:2)

Bramki . Pogoń: Ropiejko (69.). Flota: Magdziński dwie (15. i 34. karny.).

Pogoń: Łapczyński - Skrzypek, Tychowski, Matlak, Parzy, Jarymowicz, Norsesowicz, Żaczek, Kosakowski, Przewoźniak, Kowal. Zmiennicy: Judkowiak, Dymek, Zawadzki, Biliński, Niedźwiecki, Ropiejko, Rydzak, Kargol, Radosław Brzozowski (pierwszy raz na testach, przyjechał z Bydgoszczy).

Flota: Prusak - Hrymowicz, Konusik, Kadi, Chrzanowski, Dutkiewicz, Niewiada, Polak, Jarka, Magdziński, Bańka. Zmiennicy: Gołębiowski, Stromczyński, Czarnecki, Witczak, Grabowski, Pietruszka.