Smoki z OKS-u trenują już na wodzie

Czternaście osób pojawiło się na pierwszym w tym roku treningu Smoczych Łodzi na Jeziorze Krzywym. Teraz olsztynianie będą ćwiczyć w każdą niedzielę, a oficjalny sezon rozpoczną 8 marca.


- Było trochę zimno, na pewnym odcinku pojawił się także lód - mówi Wacław Sklinsmont z Olsztyńskiego Klubu Smoka. - Ponadto było trochę mało ludzi, a ci, którzy się pojawili, na pewno odczuwali kilkumiesięczną przerwę. Mimo to załodze udało się dopłynąć do Łupstycha, a nastepnie wrócić. Umówiliśmy się także na kolejny trening, który odbędzie się w najbliższą niedzielę.

W najbliższą niedzielę po raz pierwszy w tym roku będzie trenować druga smocza drużyna, reprezentacja Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych. W tym zespole wiosłuje m.in. załoga Forda.

Treningi nie oznaczają jednak, że sezon Smoków już się rozpoczął - uroczyste otwarcie nastąpi dopiero 8 marca w olsztyńskiej kręgielni. Inauguracja sezonu na oficjalnych zawodach odbędzie się najprawdopodobniej dopiero w maju.

Później olsztyńskie Smoki, należące do polskiej czołówki, planują udział m.in. w Klubowych Mistrzostwach Świata w Poznaniu oraz Narodowych Mistrzostwach Europy we Włoszech.