Jagiellonia testuje napastnika z Azerbejdżanu

Napastnik Vugar Nadirov z Azerbejdżanu dołączył do przebywającej na zgrupowaniu w Turcji Jagiellonii.
Nadirov to 21-letni reprezentant swego kraju, który ostatnio przebywał na testach w zespole innego polskiego I-ligowca przebywającego w Turcji, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Azer zagrał w jednym ze sparingów, ale potem się rozchorował i nie otrzymał kolejnej szansy zaprezentowania się.

- To właśnie trener Dyskobolii Jacek Zieliński mi go polecił. Mówił, że to ciekawy gracz, który jest bardzo szybki, a takich zawodników w Grodzisku nie brakuje (Adriana Sikorę i Piotra Rockiego), więc trzeci podobny piłkarz nie jest im potrzebny - wyjaśnia Artur Płatek, trener Jagiellonii. - Niestety, na razie napastnik nie jest jeszcze w pełni zdrowy i widać to podczas treningów. Ale poćwiczy z nami przez najbliższe dni i zobaczymy co będzie dalej.

Piłkarz FK Khazar Lenkoran (wicelider azerskiej ekstraklasy) mierzy zaledwie 175 cm wzrostu. Co ciekawe białostocki szkoleniowiec od dawna podkreśla, że w zespole potrzebuje rosłego napastnika.

- Na pewno nie jest takim graczem, jakiego poszukuję, ale jego testowanie nic nas nie kosztuje, więc mu się przyjrzymy - stwierdza Płatek, który ciągle szuka zespołu, z którym białostoczanie mogliby jutro rozegrać sparing. - Jestem w trakcie załatwiania rywala, ale z drugiej strony jakby mecz nie doszedł do skutku, to też nie będzie tragedii.

Białostoczanie do Polski wracają w piątek.