Akademia tylko o brąz

W meczu z Hurtapem Łęczyca Akademia Słowa Poznań aż pięć goli straciła po strzałach do pustej bramki. Po porażce 2:7 poznaniacy nie mają już większych szans na obronę wicemistrzostwa.
Przed wyjazdem do Łęczycy sytuacja Akademii była jasna. Zwycięstwo nad jednym z faworytów ligi mogło jeszcze dać drużynie Klaudiusza Hirscha nadzieje na walkę o tytuł. - Niestety, przespaliśmy pierwszą połowę i przegrywaliśmy 0:2 - mówi Hirsch. Pięć minut po przerwie poznaniacy wycofali bramkarza, by stworzyć przewagę w polu. Od tego czasu rozgrywali piłkę na połowie Hurtapu, ale to rywale zdobywali gole. - Nie graliśmy źle, kończyliśmy akcje strzałami, ale świetnie bronił ich bramkarz. Na dodatek odbijał piłkę pod nogi kolegów, a ci strzelali na pustą bramkę - opowiada grający trener Akademii.

W ten sposób zrobiło się 5:0 i dopiero wówczas poznański zespół strzelił dwa gole. - Szans na tytuł i drugie miejsce już raczej nie mamy, ale zamierzamy powalczyć o brąz. Stać nas na to - uważa Hirsch.

Hurtap Łęczyca - Akademia Słowa Poznań 7:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Pawłowski (5. min), 2:0 Milewski (16.), 3:0 Sobalczyk (29.), 4:0 Milewski (32.), 5:0 Pawłowski (35.), 5:1 Bartkowiak (35.), 5:2 Lebiedziński (36.), 6:2 i 7:2 Widzicki (37.) i (40.)

Pozostałe wyniki: Inpuls Siemianowice - Jango Katowice 2:4, Pogoń 04 Szczecin - Clearex Chorzów 3:6, GKS Jachym Tychy - Kupczyk Kraków 5:3, AZS UW Warszawa - Marioss Wawelno 5:3.

1. Hurtap Łęczyca1640 75:37