Sport.pl

Remis Odry w ostatnim sparingu w Turcji

Na zakończenie zgrupowania w Alanyi piłkarze z Wodzisławia zremisowali z czwartą drużyną ekstraklasy Bośni i Hercegowiny.
W ostatnim meczu kontrolnym rozegranym podczas zgrupowania w Turcji piłkarze Odry Wodzisław zremisowali z FK Slavija Sarajewo. Gola dla naszej drużyny zdobył z rzutu karnego bułgarski napastnik Iljan Micanski. We wcześniejszych czterech sparingach zespół Janusza Białka odniósł komplet zwycięstw.

- Jeśli chodzi o solidność gry, realizację założeń taktycznych, był to chyba najtrudniejszy z dotychczasowych rywali. W jego składzie grało aż czterech reprezentantów Bośni. Przez pierwsze pół godziny przeciwnicy grali techniczną i kombinacyjną piłkę, z którą mój zespół nie mógł sobie poradzić - mówi trener Odry Wodzisław Janusz Białek.

W 12. minucie meczu ostro sfaulowany został Bartłomiej Socha i musiał opuścić plac gry (skończyło się na stłuczeniu nogi). Kiedy piłkarz Odry był opatrywany poza boiskiem, Bośniacy wykorzystali przewagę i objęli prowadzenie w meczu. Sochę zastąpił Micanski, który zaledwie osiem minut po wejściu na murawę wyrównał stan meczu.

- Wejście Iljana po pierwsze wyrównało siły, a po drugie uspokoiło naszą grę. Od tej pory zaczęliśmy konstruować ciekawe akcje. W drugiej połowie uzyskaliśmy optyczną przewagę, ale znów nie potrafiliśmy wykorzystać dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Najpierw z trzech metrów spudłował Damian Seweryn, a następnie obrońca gości cudem wybił lecącą do siatki piłkę po strzale Arkadiusza Aleksandra - relacjonuje Białek. W meczu nie wystąpił Marcin Kokoszka, któremu odnowiła się kontuzja mięśnia.

Zgrupowanie Odry w Turcji kończy się we wtorek. Wodzisławianie o 6 rano wylecą samolotem do Berlina, gdzie przesiądą się do autokaru jadącego na Śląsk. - Zarówno gra, jak i wyniki osiągnięte w sparingach napawają optymizmem. Wyglądało to naprawdę obiecująco. Mnie najbardziej cieszy duża rywalizacja w zespole oraz to, że nikt nie chce tanio sprzedać skóry - ocenia trener Białek.

Odra Wodzisław1(1)
FK Slavija Sarajevo1(1)
Bramka dla Odry: Micanski (30.-k)

Odra: Stachowiak - Cichy, Kowalczyk, Dudek (46. Woś), Hinc (80. Szymiczek) - Biskup, Malinowski, Kuranty, Szary (46. Rygel) - Socha (22. Micanski), Seweryn (70. Aleksander).