SIDEn już z Wójcikiem pokonał Legię

Torunianie mieli prawo obawiać się rewanżu z Legią. W pierwszej rundzie bowiem gracze z Warszawy wygrali z zawodnikami Grzegorza Sowińskiego na ich parkiecie. Jednak już pierwsze minuty pokazały, który z zespołów jest lepszy.

Koszykarze SIDEn zaczęli mecz z Legią skoncentrowani i zdeterminowani. Torunianie zaskoczyli gospodarzy znakomitą skutecznością. Niemal każda akcja przynosiła gościom zdobycz punktową. Bezradni w obronie legioniści nie byli w stanie skupić się na dobrej grze w ataku. Dzięki temu już po 15 kwarcie SIDEn wygrywał różnicą 15 oczek - było 27:12. W drugiej części meczu podopieczni Sowińskiego utrzymali wysoki poziom skuteczności. Schodząc na przerwę torunianie mieli na swoim koncie już 54 punkty i losy spotkania były praktycznie rozstrzygnięte.

W trzeciej kwarcie gospodarze zdołali nieco zmniejszyć straty, ale szans na zwycięstwo nie mieli żadnych. Torunianie wzmocnili grę w defensywie i zespół z Warszawy nie był w stanie odmienić losów tego pojedynku. Dziewięć punktów zdobył rozgrywający Wójcik, który powrócił do SIDEn po kontuzji.

Dla "Gazety"

Trener SIDEn

Grzegorz Sowiński

W pierwszych dwóch kwartach zagraliśmy na wysokiej skuteczności. Dzięki temu uzyskaliśmy wyraźne prowadzenie. Jednak po przerwie to gospodarze zaczęli grać lepiej i trafiali częściej do kosza. Jednak nasze zwycięstwo nie było zagrożone. Cieszę się z powrotu do gry Dawida Wójcika, który świetnie spisywał się zwłaszcza w ataku. Dla nas ta wygrana jest bardzo cenna.

not. fł

Wynik meczu

Legia - SIDEn 76:84

Kwarty: 12:27, 22:27, 26:14, 16:16

SIDEn: Lipiński 23, Murowicki 11, Sadowski 11, Fedder 9, Kondraciuk 8, Bagaziński 8, Wójcik 8, Beciński 6, Winczura 0

Pozostałe wyniki: ŁKS Łódź - Rosasport Radom 90:61 (23:16, 24:18, 22:12, 21:15), Astoria Bydgoszcz - Tur Bielsk Podlaski 89:64 (25:19, 20:16, 22:17, 22:12), AZS Warszawa - OSSM Sopot 109:74 (26:20, 23:9, 28:26, 32:19), ŻTS Nowy Dwór Gdański - Bonduelle Gniewkowo 65:66 (18:11, 19:24, 16:11, 12:20), OSSM Warszawa - AZS Kutno 73:75 (18:26, 21:17, 17:12, 17:20), mecz Mostostal Białystok - Norgips Piaseczno zakończył się po zamknięciu "Gazety"