Winiary wygra造 bez Bara雟kiej

By豉 dramaturgia i emocje, ale w Bia造mstoku i tak wygra造 Winiary Kalisz. - To nie "Taniec z gwiazdami" i za styl nikt nie przyzna nam punkt闚 - podsumowa Dariusz Luks, trener bia這stoczanek.
Pierwszego seta Winiary wygra造 do 14, mimo 瞠 na boisku ani na moment nie pojawi豉 si najwi瘯sza gwiazda zespo逝 Anna Bara雟ka. - Da貫m jej odpocz望, gdy w czwartek grali鄉y pi璚iosetowe spotkanie w Muszynie [pora磬a 2:3 - red.] - t逝maczy trener Igor Prielo積y. Bara雟ka nie zagra豉 w og鏊e, ale i tak mia豉 du穎 pracy po meczu. Rozda豉 mn鏀two autograf闚 i pozowa豉 do kilkudziesi璚iu zdj耩.

W kolejnych partiach bia這stoczanki dotrzymywa造 ju kroku rywalkom. Bardzo dobrze na 鈔odku siatki radzi豉 sobie Elena Hendzel (16 pkt), Katarzyna Kalinowska udanie zast徙i豉 chor Dominik Koczorowsk. Ponadto cuda w obronie wyczynia豉 Magdalena Saad i ekipa z Kalisza mia豉 problemy. Gdy Winiary prowadzi造 24:21, dobr zagrywk popisa豉 si Joanna Szeszko, skutecznym atakiem Ilona Gierak, a ponadto bia這stoczanki dosta造 punkt w prezencie, gdy s璠ziowie odgwizdali b陰d w ustawieniu ekipy z Kalisza i by remis 24:24. - S璠ziowie pomogli w wytworzeniu dramaturgii, bo inaczej by豚y to mecz bez historii, i chcia豚ym podzi瘯owa im za to - kpi po meczu Prielo積y. T parti rozstrzygn窸a Helena Horka - najpierw popisa豉 si skutecznym atakiem, a nast瘼nie zablokowa豉 Tatian Gordiejew. W ostatnim secie Winiary prowadzi造 24:19, ale wykorzysta造 dopiero pi徠 pi趾 meczow.

AZS Bia造stok - Winiary-Bakalland Kalisz 0:3

Sety: 14:25, 25:27, 23:25

AZS: Palczewska, Sachmaci雟ka, Szeszko, Kalinowska, Hendzel, Gordiejewa oraz Saad (libero), Gierak, Wierkin, Wrzesi雟ka.

WINIARY: Godos, Dzi瘯iewicz, Wo幡iakowska, Spalova, Horka, 疾browska oraz Sawicka (libero), Owczynnikowa, Oliveira, Wojcieska.