Baniak ma tłum na treningach

Warta Poznań pokonała w sparingu 5:1 (1:0) czwartoligową Nordenię Dopiewo.
Gdyby patrzeć na skład Warty z tego meczu przez pryzmat doświadczenia, poznaniacy powinni ze spokojem podejść do rundy wiosennej. Paweł Kaczorowski, Krzysztof Piskuła, Arkadiusz Bąk i Mariusz Mowlik mają w sumie ponad 700 występów w ekstraklasie. Tyle że dwaj ostatni niekoniecznie wiosną muszą reprezentować "Zielonych" - Bąk zagrał już wprawdzie w drugim sparingu, ale nadal nie podjął decyzji, czy chce grać w drugiej lidze. Z kolei Mowlik wczoraj wystąpił po raz pierwszy w Warcie, mimo że w tym klubie trenuje od kilku miesięcy. Chciałby grać w ekstraklasie, ale z formą zaprezentowaną w meczu z Dopiewem ciężko mu będzie znaleźć tam klub.

Trener Warty Bogusław Baniak jest jednak zadowolony. - Można powiedzieć, że mam na niektórych pozycjach po trzech piłkarzy na jedno miejsce. Ale jeżeli Warta chce się utrzymać w lidze, to musi mieć bardzo szeroki skład. Ludzie mówią mi, że Bąk i Piskuła nie mogą grać razem, ale ja znajdę dla nich miejsce na boisku - mówił Baniak.

Przed przerwą gra Warty wyglądała poprawnie w ofensywie, ale fatalnie w obronie. Po przerwie Baniak zmienił ustawienie na 1-4-3-3 (wcześniej grał 1-4-2-3-1 z wysuniętym Posmykiem) i poznaniacy częściej zagrali rywalom, którzy jednak też dokonali wielu zmian. Dwa gole zdobył David Paku-Tschela. Kolejne bramki strzelili wyróżniający się pomocnicy - Grzegorz Wan i Tomasz Lewandowski. Ich oraz Pawła Kaczorowskiego i testowanego Jacka Paligę (grał ostatnio w niemieckim Pasewalker FV) chwalił Baniak. - Każdy sparing to jakaś lekcja, okazja do pokrzyczenia, poinstruowania zespołu. W lidze nie ma na to czasu, to inne przeżycie, są widzowie, nerwy - oceniał Baniak.

Warta Poznań - Nordenia Dopiewo 5:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Posmyk (38.), 1:1 Lech (54.), 2:1 Paku-Tshela (59.), 3:1 Paku-Tshela (76.), 4:1 Wan (83.), 5:1 Lewandowski (90.)

Warta: Grabowski - Cudny, B.Jankowski, Otuszewski, Kaczorowski - Najewski, Bąk - Iwanicki, Piskuła, Wan - Posmyk. W drugiej połowie grali także: Mowlik, Ignasiński, Marcinkiewicz, Lewandowski, Paliga, Paku-Tshela, Magdziarz.