Korona sobie postrzelała. 13:0 ze Szwajcarami

Bez najmniejszych kłopotów (i wielkiego wysiłku) kielczanie w pierwszym sparingu na obozie w Walencji rozprawili się ze szwajcarskim trzecioligowcem 0 FC Saviese.
- Spodziewaliśmy się po rywalu trochę więcej - nie krył obrońca Robert Bednarek. Kielczanie w starciu z outsiderem III ligi szwajcarskiej (ostatnia lokata) dominowali absolutnie. - Jednak pomimo mizernego poziomu rywala, podeszliśmy do meczu bardzo poważnie. Staraliśmy się grać na maksimum możliwości - dodał kielecki obrońca.

Swoich umiejętności nie mógł pokazać debiutujący w meczu kieleckiej ekipy bramkarz Wojciech Kowalewski. Był właściwie bezrobotny. Kielczanie rozpoczęli bardzo ofensywnie, ale na pierwszego gola trzeba było czekać do 18. minuty. Po dośrodkowaniu Grzegorza Bonina i strąceniu piłki głową przez Ediego, tę bramkę zdobył Jakub Zabłocki. Po pół godzinie gry kielczanie znów przyśpieszyli. W ciągu ośmiu minut aż czterokrotnie trafili do siatki Saviese (gole Bonina, Ediego oraz dwóch Marcinów - Drzymonta i Kaczmarka). Mogli sobie pozwolić na fajerwerki - Kaczmarek trafił z przewrotki.

Wymiana całego składu w przerwie (z wyjątkiem Kowalewskiego) nie podziałała na Koronę demobilizująco. Zmiennicy szybko zabrali się do poprawienia wyczynu kolegów. Strzelecki popis rozpoczął po koronkowej akcji w 51. minucie Paweł Sobolewski, a kończyli napastnicy Marcin Robak i Krzysztof Gajtkowski, wspierani przez Piotra Świerczewskiego (ostatnie 10 minut).

Mecz rozgrywany był na boisku położonym nieopodal ośrodka Oliva Nova, który jest bazą kielczan na trzecim zgrupowaniu.

Dziś Korona zmierzy się z rezerwami hiszpańskiego pierwszoligowca Levante UD. - Mam nadzieję, że trzecioligowiec z Hiszpanii będzie dla nas bardziej wymagającym rywalem - zakończył Bednarek.

Trudniejsi rywale jednak dopiero w drugiej części obozu - rosyjski Spartak Nalczik i hiszpański Hercules Alicante.

Kolporter Korona - FC Saviese 13:0 (5:0)

Bramki: Robak trzy (54., 69., 81.), Nowak dwie (56., 61.), Zabłocki (18.), Bonin (30.), Edi (32.), Drzymont (34.), Kaczmarek (38.), Sobolewski (51.), Świerczewski (83.), Gajtkowski (86.)

Korona: Kowalewski - Celeban (46. Król), Drzymont (46. Skerla), Trzeciakiewicz (46. Hernani), Bednarek (46. Szymoniak), - Bonin (46. Nowak), Zganiacz (46. Świerczewski), Wilk (46. Hermes), Kaczmarek (46. Sobolewski) - Edi (46. Gajtkowski), Zabłocki (46. Robak).