Sport.pl

Trener Boltonu pokłada nadzieje w Rasiaku

Nie zdobywa bramek z ponad 20 metrów, nie strzela zbyt wiele mając na plecach obrońców, ale ma pomóc uratować Bolton przed spadkiem z Premier League. Trener nowej drużyny Grzegorza Rasiaka pokłada w Polaku ogromne nadzieje - pisze Daily Mail
Po kilku pierwszych treningach Megson jest zadowolony z dyspozycji Rasiaka. Polski napastnik został wypożyczony do Boltonu tuż przed zamknięciem okienka transferowego i menedżer "Kłusaków" nie zaryzykował wstawienia go do składu już na mecz z Reading (wygrany 1:0). Jednak po niespełna tygodniu treningów Polak zrobił na nowym trenerze dobre wrażenie.

Gary Megson nie oczekuje od Rasiaka pięknych bramek. Wierzy natomiast, że polski napastnik może okazać się kluczowym wzmocnieniem dla klubu walczącego o utrzymanie w Premier League. - Grzegorz strzela dużo goli. Przydaje się pod obiema bramkami i przy dalekich podaniach. Ma świetny ciąg na bramkę - chwali Rasiaka menedżer "Kłusaków".

- Nie zdobywa bramek z 25 metrów, nie strzela zbyt wiele mając na plecach jednego, lub dwóch obrońców, ale potrafi wykorzystywać podania kolegów - dodaje Megson.

Bolton zajmuje obecnie 14. miejsce w Premier League z przewagą 4 punktów nad strefa spadkową. W najbliższym meczu na Reebok Stadium przeciwnikiem drużyny Rasiaka będzie Portsmouth.