Sport.pl

Młodzi szczypiorniści w półfinale

UKS Szczypiorniak Olsztyn zwyciężył dwa mecze w 1/4 finałów Mistrzostw Polski juniorów i w połowie lutego zagra w kolejnej rundzie. Podobny sukces odniosły zawodniczki Truso Elbląg
Elblążanki wygrały wszystkie mecze w swojej grupie (41:16 z Czarnymi Żagań, 27:26 z Zagłębiem Lubin oraz 31:22 z Piotrcovią Piotrków Trybunalski). O awans do finałów zawodniczki Truso będą walczyły za dwa tygodnie w Żarach. Znacznie słabiej poszło juniorom z Elbląga, którzy przegrali wszystkie swoje pojedynki i zajęli ostatnie miejsce w grupie.

Natomiast Szczypiorniak Olsztyn, grający w grupie I, zajął w tabeli drugie miejsce. Podopieczni Karola Adamowicza przegrali jedynie z Wisłą Płock (32:35), zwyciężyli natomiast spotkania z MOKS-em Słoneczny Stok Białystok (31:28) oraz z Wisłą Sandomierz (29:19). Prócz olsztynian do wyższej fazy rozgrywek awansowali juniorzy Wisły Płock, którzy wygrali grupę z kompletem zwycięstw.

Teraz Szczypiorniak znalazł się w grupie B z takimi zespołami jak ChKS Łódź, Ostrovia Ostrów Wielkopolski oraz Gwardia Koszalin. Do rozgrywek finałowych awansują po dwa zespoły z każdej grupy.

- Możemy sprawić niespodziankę. Jeśli tylko chłopcy się sprężą i dobrze podejdą do tego mentalnie, możemy powalczyć o awans - mówi Karol Adamowicz, trener Szczypiorniaka. - Jednak faworytami do wyjścia z grupy będą, moim zdaniem, zespoły z Ostrowa Wielkopolskiego i Gwardia Koszalin.

Półfinały Mistrzostw Polski odbędą się od 15 do 17 lutego. - Nie mamy jeszcze dokładnego terminarza rozgrywek - dodaje Karol Adamowicz. - Myślę, że pierwsze mecze odbędą się w piątek po południu, kolejne będą się odbywać przez całą sobotę, a w niedzielę przed południem dokończymy rozgrywki.

Półfinałowe zawody grupy B odbędą się w Ostrowie Wielkopolskim. Mistrza Polski juniorów poznamy natomiast po finałach, które odbywać się będą od 27 lutego do 2 marca.