Piłkarze Wisły nie dali rady Słoweńcom

Krakowianie przegrali ze słoweńskim NK Interblockiem Ljubljana 0:2. Blisko połowę składu Wisły stanowili jednak zawodnicy, którzy występują w Młodej Ekstraklasie.
Trzech kontuzjowanych piłkarzy, pięciu w drodze do Hiszpanii i trzech na zgrupowaniach reprezentacji swoich krajów. W meczu ze średniakiem ligi słoweńskiej trener Maciej Skorża musiał postawić na młodych i niedoświadczonych zawodników. Aż czterech z nich debiut w ekstraklasie ma jeszcze przed sobą.

Do przerwy Wisła odpierała ataki rywala. Ale gdy w drugiej połowie Skorża jeszcze bardziej odmłodził skład, krakowianie stracili dwie bramki: pierwszą po strzale z najbliższej odległości, drugą po uderzeniu z rzutu wolnego. W całym meczu wiślacy stworzyli tylko dwie dogodne sytuacje, które zmarnowali Tomasz Jirsak i Dudu.

Swoją szansę przeciwko Interblockowi otrzymali testowani zawodnicy: Bośniak Adi Adilović oraz Brazylijczyk Cayo, który do krakowian dołączył w niedzielę. Tego samego dnia wiślaków odwiedził Kamil Kosowski, który w swoim klubie FC Cadiz dostał dzień wolnego.

Mecz z Interblockiem rozegrany został w ramach turnieju Playas de Huelva. W innym meczu CSKA Sofia zremisował z Chimki Moskwa 2:2.

Wisła - Interblock Ljubljana 0:2 (0:0)

Bramki: Krunoslav Rendulić (61.), Aleksandar Rodicz (68.).

Wisła: Juszczyk (46. Adilović) - Głowacki, Cleber (46. Burliga), Kowalski, Szabat - Małecki, Sobolewski (46. Cantoro), Mączyński, Jirsak (60. Dudu), Paulista (46. Cayo) - Kmiecik (73. Darda).