Grad medali naszych badmintonistów

Bardzo udanie zaprezentowali się opolscy badmintoniści podczas 44. mistrzostw Polski, które odbyły się w Słupsku. Nasi reprezentanci aż ośmiokrotnie stawali na podium.
Prawdziwie opolską konkurencją okazał się singiel mężczyzn, w którym nasi badmintoniści wywalczyli komplet medali. Finał był wewnętrzną sprawą singlistów Technika Głubczyce Przemysława Wachy i Rafała Hawla. Lepszy okazał się ten pierwszy, który wygrał 2:1 (17:21, 21:10, 21:15), obaj zawodnicy zdecydowanie zdominowali rywalizację. Co ciekawe, w drodze do finału nie przegrali nawet seta. Wacha potwierdził tym samym zdecydowaną supremację na krajowych kortach, był to bowiem już czwarty jego złoty medal z rzędu, a szósty w karierze. Na najniższym stopniu podium stanął z kolei Wojciech Poszelężny (UKS 15 Kędzierzyn-Koźle), który w półfinale musiał uznać wyższość Hawla.

Także brązowy medal zdobyła głubczycka singlistka Angelika Węgrzyn, choć jej wynik mógł być jeszcze lepszy, bowiem w półfinale po bardzo zaciętym pojedynku pechowo przegrała 1:2 (22:24, 21:19, 15:21) z reprezentantką gospodarzy Anną Narel.

Nie gorzej poszło naszym reprezentantom w grach podwójnych. W deblu mężczyzn srebrny medal zdobył Wojciech Szkudlarczyk (Technik) występujący w parze z Adamem Cwaliną (SKB Litpol-Malow Suwałki). Duet głubczycko-suwalski eliminacje przeszedł jak burza. Zatrzymał się dopiero w finale, w którym musiał uznać wyższość 17. pary w rankingu światowym - Michała Łogosza i Roberta Mateusiaka (SKB Litpol-Malow) - 0:2 (14:21, 14:21). Jeszcze lepiej od deblistów zaprezentowały się panie: Agnieszka Wojtkowska (Technik) w parze z Małgorzatą Kurdelską (SKB Litpol-Malow) zdobyły srebrny, a Natalia Pocztowiak i Aleksandra Walaszek (obie Technik) brązowy medal. Co ciekawe, obie pary przegrały z tymi samymi przeciwniczkami Kamilą Augustyn (SKB Piast Słupsk) i Nadią Kostiuczyk (SKB Litpol-Malow) - Pocztowiak/Walaszek w półfinale, a Wojtkowska/Kurdelskaw finale. Ostatni, ósmy medal, tym razem brązowy, zdobył nasz mikst Szkudlarczyk/Wojtkowska.