Ważne wygrane drużyn z Gdańska

Cenne zwycięstwo w meczu z Olimpią Piekary Śląskie odnieśli piłkarze ręczni AZS AWFiS Gdańsk. Tempa nie zwalnia lider ligi kobiet - Dablex AZS AWFiS Gdańsk

Liderki z Gdańska po raz kolejny pokazały charakter i mimo kilku osłabień bez problemów pokonały Piotrcovię. Wyrównana walka trwała tylko przez pierwszy kwadrans (7:7). Później świetna gra Małgorzaty Sadowskiej (m.in. trzy obronione karne) oraz Wiolety Serwy sprawiły, że już do przerwy akademiczki prowadziły 17:10. W drugiej połowie podopieczne Jerzego Cieplińskiego kontrolowały przebieg meczu.

Piotrcovia - Dablex AZS AWFiS Gdańsk 23:29 (10:17). AZS: Sadowska - Naumienko 8, Serwa 6, Wojtas 5, Chudzik 4, Koniuszaniec 3, Wilamowska 2, Szwed 1, Kulwińska 0, Kordunowska 0.

Ogromną niespodziankę sprawiły piłkarki ręczne Łączpolu Gdynia, które zremisowały w Lubinie z Zagłębiem. I to pomimo tego, że do przerwy przegrywały aż 9:16. Jeszcze w 40. minucie było 20:15 dla Zagłębia, ale finisz beniaminka z Gdyni był piorunujący.

Zagłębie Lubin - Łączpol Gdynia 26:26 (16:9). Łączpol: Szywierska, Górecka - Szejerka 7, Aleksandrowicz 6, Stachowska 5, Andrzejewska 4, Sulżycka 3, Szott 1, Szabała 0, Zawadzka 0, Waldowska 0, Zagrodzka 0.

Po ostatnim zwycięstwie z Ruchem Chorzów do stałego poziomu wróciła Słupia Słupsk. Tym razem beniaminek uległ na wyjeździe Zgodzie Ruda Śląska 15:33 (10:15). Ponad połowę goli dla gości (8) zdobyła Anita Unijat.

W lidze mężczyzn niezwykle ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze ręczni AZS AWFiS Gdańsk. Po wyrównanym spotkaniu akademicy pokonali bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie Olimpię Piekary Śląskie 26:25. Podopieczni Daniela Waszkiewicza prowadzili przez niemal pełne 60 min i wbrew temu, co pokazuje wynik ich wygrana nie była zagrożona. Jeszcze na pół minuty przed końcem prowadzili bowiem 26:23 i dopiero w ostatnich sekundach stracili dwie bramki.

AZS AWFiS Gdańsk - Olimpia Piekary Śląskie 26:25 (13:13). AZS: Sokołowski, Zimakowski - Ćwikliński 5, Pilch 4, Woynowski 4, Wysokiński 4, Masiak 3, Chrapkowski 2, Kostrzewa 2, Chrapusta 0, Olęcki 1, Sulej 1, Ringwelski 0, Bednarek 0.

MMTS Kwidzyn zremisował u siebie z Miedzią Legnica 27:27 (13:14) i utrzymał dwa punkty przewagi nad tym zespołem. Najwięcej bramek dla MMTS rzucił Jacek Wardziński - 8.

Pozostałe wyniki 17. kolejki ekstraklasy piłkarek ręcznych: Ruch Chorzów - SPR Safo Lublin 28:36, Łącznościowiec Szczecin - Finepharm Jelenia Góra 28:31, Start Elbląg - Politechnika Koszalin 29:36.

TABELA

Pozostałe wyniki 17. kolejki ekstraklasy piłkarzy ręcznych: Techtrans Elbląg - Azoty Puławy 26:27, Vive Kielce - Zagłębie Lubin 32:34, Chrobry Głogów - Traveland Olsztyn 29:30. Mecz Focus Park Piotrków - Wisła Płock odbędzie się we wtorek.