ŁKS w Titaniku

W sobotę drużyna z al. Unii przegrała z jednym z najsłabszych drugoligowców, a dziś wylatuje na zgrupowanie do Turcji
Podopieczni trenera Mirosława Jabłońskiego w sobotę ulegli przedostatniemu po rundzie jesiennejw II lidze Kmicie Zabierzów. Gola dla drugoligowców zdobył Maciej Bębenek, były piłkarz Widzewa.

Do przerwy w ŁKS testowanych było trzech zawodników (Wellington, Jovino, Lobo), po zmianie stron - zaledwie jeden (John Raus). Tylko Jovino znalazł się w kadrze, która wyjeżdża na zgrupowanie do Turcji. Pozostali okazali się zbyt słabi. Nie było Piotra Leciejewskiego i Marcina Adamskiego. Pierwszy miał egzaminy na uczelni, natomiast Adamski po porannych badaniach miał wolne. Nie zagrał też brazylijski napastnik Kleyr, u którego wykryto podobno wadę serca.

Trzy tygodnie przed wznowieniem rozgrywek pierwszoligowcy zawiedli. Kolejny raz nieskuteczni byli napastnicy: Ensar Arifović, Marcin Klatt i Adam Cieśliński. Łodzianie stracili bramkę już w 22 min, a im bliżej było końca gry, tym ataki Kmity były coraz groźniejsze. M.in. po strzale Sebastiana Kurowskiego Bogusława Wyparłę uratował słupek.

ŁKS najlepsze okazje miał po stałych fragmentach gry, dwukrotnie szansę miał Klatt, a także Jovino i Lobo.

ŁKS - Kmita Zabierzów 0:1 (0:1)

Gol: Bębenek.

ŁKS (I połowa): Wyparło - Łakomy, Cerić, Wellington, Woźniczka - Paulinho, Andreson, Jovino, Szczot - Arifović, Lobo; (II połowa): Wyparło - Sikora, Udarević, Przybyszewski, Mysona - Raus, Leszczyński, Madej, Kujawa - Klatt, Cieśliński.

Zmiany przed wyjazdem

Przed wyjazdem trener Mirosław Jabłoński niespodziewanie zrezygnował z Sebastiana Przybyszewskiego i Tarika Cericia. Obaj będą musieli szukać sobie nowych zespołów. Nowymi graczami są Marcin Adamski i Piotr Leciejewski. Pierwszy podpisał z klubem dwuipółroczny kontrakt, a Leciejewski do końca sezonu został wypożyczony z Korony Kielce. Dziś do zespołu ma też dołączyć obrońca Georgas Fredgeimas, który od kilku dni przebywał w ojczyźnie. Dopiero wtedy drużyna pojedzie do Berlina, skąd odleci do Turcji.

Do kadry włączono też bramkarza z Ukrainy Kostiantina Machnowskiego, który jest graczem Piotrcovii. - Prawdopodobnie po powrocie podpiszemy z nim kontrakt - zdradza Marek Chojnacki, dyrektor sportowy ŁKS SSA.

W Łodzi zostają Mladen Kascelan i Miroslav Opsenica, którzy leczą kontuzje. Nie można wykluczyć jeszcze innych roszad. Nieoficjalnie mówi się, że Chojnacki stara się, by zespół wzmocnili jeszcze dwaj piłkarze.

Łodzianie będą mieszkać w hotelu Titanic w miejscowości Lara (10 km od Antalyi). Znani są już rywale, z którymi ŁKS zmierzy się w Turcji. Są to czeski pierwszoligowiec Slovan Liberec (7 lutego), reprezentacja Słowacji do lat 21 (8 lutego), MŠK Žilina (10 lutego), a na koniec pobytu OFK Belgrad lub Dynamo Belgrad. - Dopiero na miejscu zdecydujemy, z którym z nich zagramy - dodaje Chojnacki.

Ełkaesiacy do kraju wrócą 14 lutego, tydzień później meczem u siebie z Jagiellonią Białystok zainaugurują wiosenną rundę.

Kadra ŁKS na zgrupowanie w Turcji: Wyparło, Leciejewski, Machnowski, Adamski, Kłos, Łakomy, Woźniczka, Fredgeimas, Paulinho, Andreson, Jovino, Kleyr, Kujawa, Szczot, Arifović, Sikora, Udarević, Mysona, Leszczyński, Madej, Klatt, Cieśliński.