I liga siatkarek: AZS KSZO rozgromiony przez lidera

Nie było niespodzianki w Ostrowcu. Pewnie zmierzająca do LSK Gwardia w niecałą godzinę rozprawiła się z wyjątkowo bezradnym AZS-em KSZO.

Jakiekolwiek pozytywy w grze ostrowczanek można było znaleźć tylko w drugiej partii. Dzięki niezłej zagrywce i czujnej grze na siatce zespół Jarosława Bodysa prowadził już 15:11, potem nawet 19:16. Pogoń rywalek doprowadziła do remisu po 23. Po chwili piłkę setową sprezentowali im sędziowie (dopatrując się dotknięcia bloku po ataku w wyraźny aut). Seta zawodniczki Gwardii zakończyły efektownym blokiem, zupełnie odbierając gospodyniom chęci do dalszej walki. Jaka przepaść dzieliła oba zespoły, świadczy przebieg trzeciej partii. Nieprezentujące nawet połowy swoich możliwości wrocławianki szybko objęły prowadzenie 8:0, by w pewnym momencie podwyższyć je do stanu 18:3 (!).

Kolejna seria spotkań w pierwszej lidze siatkarek za dwa tygodnie. AZS KSZO zagra w niej z wiceliderem rozgrywek, krakowską Wisłą.

AZS KSZO Ostrowiec - Gwardia Wrocław 0:3 (17:25, 23:25, 9:25)

AZS KSZO: Sojka, Gawron, Walawender, Żółtańska, Buzała, Kosiorowska, Kosiarska (libero) oraz Świerszcz, Maj, Wiatrowska, Wardzińska.