Awans rezerw Mlekpolu o jedno miejsce

Drugoligowe rezerwy Mlekpolu AZS zrewanżowały się za porażkę w pierwszym meczu ze Ślepskiem Augustów. W sobotę w Raczkach, gdzie odbywał się mecz, olsztynianie gładko wygrali 3:1

Pierwsze dwa sety zakończyły się zwycięstwem do 21 i 15. W kolejnej partii podopieczni Andrzeja Grygołowicza przegrali do 23, zaś w czwartej odsłonie siatkarzom z Augustowa dali ugrać jedynie 12 oczek.

- To był chyba nasz najlepszy mecz w sezonie - mówi szkoleniowiec AZS Olsztyn. - Powinniśmy wygrać 3:0, bo w trzecim secie prowadziliśmy dużą różnicą punktów. Niestety w końcówce rywale wykazali się większą determinacją.

W następny weekend akademicy rozegrają na wyjeździe zaległy mecz z Ósemką Siedlce.

AZS UWM: Habel, Krzan, Wawrzyniak, Jacyszyn, Stańczuk, Kowzowicz, Pichłacz (l) oraz Pietkiewicz

Wyniki 14. kolejki

Ślepsk Augustów - AZS UWM II Olsztyn 1:3, Ósemka Siedlce - Pepkol Ostrołęka 1:3, WTS Warka - GTS Gdańsk 2:3, Armat Kozienice - Wilga Garwolin 2:3, Pronar Hajnówka - Legia Warszawa (mecz przełożony)