Wygrana akademiczek w pięciu setach

SIATKÓWKA. Z dwoma punktami za zwycięstwo w pięciu setach wróciła drugoligowa drużyna AZS-u Politechnika Radomska z wyjazdowego meczu z Jedynką Łomża.

Spotkanie rozpoczęło się jednak nie po myśli przyjezdnych. Radomianki w pierwszym secie przegrywały już 4:11 i trener Stanisław Pieśniak zdecydował się wtedy na podwójną zmianę. Za Karolinę Pawłowską na boisko weszła Justyna Markowska, a Dominikę Smykiel zastąpiła Agnieszka Dobosz. Posunięcie to okazało się strzałem w dziesiątkę, gdyż przy zagrywce Dobosz akademiczki zdobyły dziesięć punktów z rzędu, a potem pewnie zmierzały do zwycięstwa w tej i następnej odsłonie.

W dwóch kolejnych partiach zespół gości pozwolił sobie jednak na duże rozprężenie, czego efektem było doprowadzenie przez gospodynie do remisu. Na szczęście w tie-breaku więcej zimnej krwi zachowały siatkarki Politechniki. Mecz skutecznym minięciem bloku zakończyła Anna Frużyńska.

JEDYNKA ŁOMŻA - AZS POLITECHNIKA RADOMSKA 2:3 (17:25, 16:25, 25:18, 25:22, 13:15).

Politechnika: Nadziałek, Majkusiak, Frużyńska, Jaroszek, Pawłowska, Smykiel, Januszewska (libero) oraz Markowska, Dobosz, Plutka, Sokołowska.

Pozostałe wyniki 14. kolejki: Legionovia Legionowo - Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:0, AZS AWF Warszawa - Nike Ostrołęka 3:2, Sparta Warszawa - AZS BTPS Białystok 3:0, Budowlani Łódź - ŁKS Łódź 3:0.