Stepanek odpadł w ćwierćfinale wrocławskiego challengera

Rozstawiony z numerem pierwszym we wrocławskim turnieju KGHM Dialog Polish Indoors 2008 Czech Radek Stepanek przegrał w piątek swój ćwierćfinałowy pojedynek z Niemcem Jurgenem Melzerem 3:6, 4:6.

Bardziej dramatyczny przebieg miało spotkanie Słowaka Karola Becka z Niemcem Rainerem Schuettlerem. W decydującym trzecim secie Słowak prowadził już 6:4, mimo to uległ lepiej dysponowanemu Schuettlerowi. Jeszcze w trakcie tej partii wściekły Beck złamał rakietę, uderzając nią o ziemię. Za takie zachowanie dostał nawet ostrzeżenie od sędziego. Ostatecznie na zwycięstwo (6:3, 4:6, 7:6) Schuettler potrzebował dwóch godzin i 23 minut.

Wyniki ćwierćfinałów singla: Karol Beck (Słowacja) - Rainer Schuettler (Niemcy) 3:6, 6:4, 6:7; Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) - Kristof Vliegen (Belgia) 3:6, 4:6; Radek Stepanek (Czechy) - Jurgen Melzer (Niemcy) 3:6, 4:6.