Racing i Ebi w półfinale

Tylko pół godziny grał Euzebiusz Smolarek w meczu, który przejdzie do historii Racingu Santander. Klub z Kantabrii po raz pierwszy awansował do półfinału Pucharu Hiszpanii remisując z Athletic w Bilbao 3:3.

Wkład Smolarka w awans ograniczył się przede wszystkim do gola na 2:0 w pierwszym meczu ćwiercfinału. W czwartek, w rewanżu Polak przez godzinę oglądał jego dramatyczny przebieg z ławki rezerwowych. W 25. min Athletic odrobił straty z Santader prowadząc 2:0. Wydawało się, że 24-krotny zdobywca Pucharu pozbawi Racing pierwszego awansu do półfinału. W 53. min Duscher zdobył jednak bramkę dla Racingu, ale dwie minuty później było 3:1 po golu Susaety.

Dwie bramki dla Racingu padły, gdy Smolarek był już na boisku. Zdobyli je Tchite (72.) i Oscar Serrano (92.). Fani z Bilbao pożegnali owacją obie drużyny, bo mecz był bardzo emocjonujący. Racing osiągnął największy sukces w swojej historii. Innymi półfinalistami są Valecia, Getafe i Barcelona.

Powrót Ronaldinho

W ostatnim ćwierćfinałowym spotkaniu Barcelona na własnym boisku podejmowała Villarreal. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Wydarzeniem spotkania był powrót do składu katalońskiej drużyny Ronaldinho, który ostatnio nie grał z powodu kontuzji kolana. Brazylijski zawodnik wszedł w 76. minucie zastępując Bojana Krkicia.

Wyniki ćwierćfinałów Pucharu Hiszpanii:

czwartek:

Athletic Bilbao - Racing Santander 3:3 (Amorebieta 19., Munoz 26. karny, Susaeta 56. - Duscher 54., Tchité 73., Oscar Serrano 90.+3); pierwszy mecz 0:2, awans - Racing

Barcelona - Villarreal 1:0 (Henry 41.) pierwszy mecz 0:0 awans - Barcelona