Słaba pierwsza kwarta i porażka Basketu

W zaległym spotkaniu 15. kolejki Dominet Bank Ekstraligi Bank BPS Basket Kwidzyn przegrał na wyjeździe z ASCO Śląsk Wrocław 80:94

Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej kwarcie. Śląsk narzucił zabójcze tempo gry, a trener Rimas Kurtinaitis wymienił pierwszą piątkę na drugą już po siedmiu minutach. Do tego wrocławianie dobrze rzucali. Trafili 8 z 11 rzutów za dwa punkty, 4 na 5 za trzy oraz 8 na 10 wolnych. Koszykarze Basketu starali się dorównać rywalom w grze ofensywnej, ale okazało się to rzeczą niemożliwą. Zawodnicy Śląska, nawet gdy nie trafiali, to zaraz zbierali piłkę z atakowanej tablicy i dobijali. Zdeklasowali kwidzynian w pierwszej kwarcie pod względem zbiórek, wygrywając 11:1. Ta część gry wystarczyła Śląskowi, aby kontrolować przebieg meczu. W pogoń za rywalem próbowali ruszyć Courtney Eldridge (10 pkt w trzeciej kwarcie) oraz Erick Barkley, jednak nie mogli oni dorównać całemu zespołowi z Wrocławia. Udanie w barwach Basketu zadebiutował Sani Ibrahim.

ASCO Śląsk Wrocław - Bank BPS Basket Kwidzyn 94:80. Kwarty: 36:25, 23:18, 18:24, 17:13. Śląsk: Atkins 18 (2), Homan 18, Martin 14 (2), Tomczyk 8 (2), Kiausas 4 oraz Robinson 12, Stević 12, Chanas 5 (1), Hyży 2, Giedraitis 1. Basket: Eldridge 17 (3), King 14 (1), Żurawski 6, Ansley 5, Tuljkovic 4 oraz Barkley 19 (2), Ibrahim 10, Andrzejewski 5 (1), Dąbrowski 0, Potulski.