Finaliści wrocławskiego challengera z 2007 roku już odpadli

Tenis. Już w pierwszej rundzie z wrocławskim challengerem KGHM Dialog Polish Indoors 2008 pożegnali się ubiegłoroczni finaliści - Austriak Werner Eschauer i Czech Tomas Zib. Dziś w hali Orbita zagra typowany na gwiazdę turnieju Czech Radek Stepanek (30. w rankingu ATP).
Od poniedziałku na kortach w hali Orbita (po raz pierwszy w dziewięcioletniej historii wrocławskiej imprezy, wcześniej grano w Hali Stulecia) rozgrywany jest turniej główny KGHM Dialog Polish Indoors 2008. W pierwszym dniu z dalszą rywalizacją pożegnali się dwaj ubiegłoroczni finaliści - Austriak Werner Eschauer i Czech Tomas Zib. Ten pierwszy, triumfator challengera w 2007 roku, przegrał ze świetnie serwującym Belgiem Kristofem Vliegenem. Najpierw w pierwszym secie, w tie-breaku 11:13, podobnie było w kolejnej partii, którą Belg wygrał do pięciu. Triumf Vliegena nie jest jednak przypadkowy, w 2006 roku ten zawodnik był wszak w pierwszej 30 rankingu ATP. Z kolei Zib uległ Francuzowi Mathieu Montcourtowi (3:6, 6:3, 4:6).

W poniedziałkowy wieczór najwięcej emocji wzbudził pojedynek Austriaka Jurgena Melzera z Serbem Victorem Troickim. Publiczność obejrzała kilka ciekawych zagrań, a w decydującej rozgrywce większe doświadczenie Melzera przesądziło o jego wygranej (6:3, 3:6, 7:6). Później widzowie obejrzeli m.in. w akcji debel Łukasz Kubot - Chorwat Lovro Zovko, który łatwo rozprawił się z duetem rosyjskim - Gabaszwili i Szukin (wcześniej obaj przegrali w swoich grach singlowych, Gabaszwili z Schuettlerem, a Szukin z Garcią Lopezem). Na zwycięstwo Kubot z Zovką potrzebowali około godziny czasu, triumfując 6:4, 6:4.

Wczoraj już w pierwszej rundzie z turniejem pożegnał się Rosjanin Igor Kunicyn (finalista wrocławskiego challengera w 2003 roku), który przegrał z Włochem Simonem Bolellim 4:6, 6:7. Z wygraną nad Gillesem Mullerem z Luksemburga męczył się bardzo dobrze spisujący się na przestrzeni ubiegłego sezonu Belg Steve Darcis. Ostatecznie wygrał w trzech setach - 5:7, 6:4, 6:4.

W środę przed wrocławską publicznością zaprezentują się Czech Radek Stepanek (jego rywalem będzie Francuz Edouard Roger-Vasselin) i niespełna 17-letni Polak Jerzy Janowicz.