Zimowe mistrzostwa Polski. Dwanaście medali świętokrzyskich pływaków

Tak udany start trudno sobie przypomnieć. Na zimowych mistrzostwach Polski juniorów świętokrzyscy pływacy zdobyli aż dwanaście medali.
- Pływali świetnie. Spisali się chyba najlepiej w historii pływania świętokrzyskiego. A oprócz medali wywalczyliśmy także wiele miejsc tuż za podium oraz w finale A. Przecież już sam występ w nim to duży sukces - cieszył się Dariusz Górecki, prezes Świętokrzyskiego Związku Pływackiego.

Bohaterką mistrzostw Polski 17 i 18-latków w Ciechanowie była Justyna Hampel. Zawodniczka KSZO Ostrowiec zdobyła trzy i to wszystkie złote medale! Wygrała na 200 (2.03,35), 400 (4.16,57) i 800 m stylem dowolnym (8.44,23). W tych dwóch pierwszych wyścigach pobiła własny rekord życiowy. Na tej samej imprezie dwa razy trzecie miejsce zajęła Aleksandra Jagodzka z Korony Swim Kielce - na 200 (2.32,56) i 100 m stylem klasycznym (1.11,68).

Pięć razy na podium stawali przedstawiciele najmłodszej kategorii, 14-latków. W Gorzowie Roger Kurant z KSZO zdobył złoto na 200 (1.58,58), i dwa srebra - na 400 (4.07,03) i 1500 m stylem dowolnym (16.29,67). A był o krok od złota. W pierwszym wyścigu przegrał o 0,02 s z rekordzistą Polski Sebastianem Bernatowiczem (Piętnastka Bydgoszcz), a w drugim Maciej Zoniuk (Śląsk Wrocław) pokonał go o 0,09 s. W Gorzowie dobrze pływał też Bartosz Treliński (Orka Jędrzejów) - wygrał na 50 m (31,69) oraz był drugi na 200 m stylem klasycznym (1.10.09). Blisko podium była trzykrotnie Kaja Kijewska. Zawodniczka Arki Kielce zajęła czwartą pozycję na 400 (4.36,42) i 800 m stylem dowolnym (9.31,98) oraz piątą na 200 m grzbietowym (2.25,04). W tym drugim biegu brąz przegrała z Agnieszką Iżewską (Jordan Kraków) o zaledwie 0,06 s.

Najmniej medali przywieźli świętokrzyscy pływacy z Zamościa. Na mistrzostwach 16-latków Anna Kawecka (Arka) była druga na 50 (26,98) i 100 m stylem dowolnym (58,11).