Fafiński drugi w Pucharze Polski

ZAPASY. Łukasz Fafiński z radomskiego Olimpijczyka zajął drugie miejsce podczas rozgrywanych w Siedlcach zawodów Pucharu Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym.


Fafiński w drodze do finału stoczył cztery zwycięskie pojedynki. W finale kategorii wagowej 74 kg radomianin spotkał się z Damianem Janikowskim ze Śląska Wrocław. Pojedynek miał bardzo emocjonujący przebieg, a o ostatecznym triumfie zadecydowało w dużym stopniu losowanie. Po nim zapaśnik Olimpijczyka jako pierwszy musiał zejść do parteru, co wykorzystał Janikowski i zdobył punkt dający wygraną.

O sporą niespodziankę w kategorii wagowej 66 kg postarał się inny reprezentant radomskiego klubu Piotr Przepiórka. Aktualny junior, który rywalizował z seniorami, w jednym z eliminacyjnych pojedynków pokonał medalistę mistrzostw Polski Tomasza Kierpca (Śląsk Wrocław). Ostatecznie jednak Przepiórka zajął siódmą lokatę.

Pozostałych ośmiu radomian występujących w pucharze sklasyfikowanych zostało na dalszych miejscach.

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Polski rozegrane zostaną w kwietniu w Raciborzu. Udział w jednym z turniejów PP daje przepustkę do finałów mistrzostw Polski.

Po sukcesie odniesionym w Siedlcach Fafiński udał się na zgrupowanie kadry Polski, które w poniedziałek rozpoczęło się w Poznaniu.