Szczypiorniści AZS ulegli Vive II Kielce

PIŁKA RĘCZNA. Na inaugurację rewanżowej rundy pierwszoligowych rozgrywek szczypiorniści AZS Politechnika Radomska nie sprostali rezerwom kieleckiego Vive.

Kielczanie, którzy wystąpili w tym meczu wzmocnieni graczami pierwszego zespołu występującego na co dzień w ekstraklasie, od początku uzyskali wyraźną przewagę. Przyjezdni długimi chwilami nie potrafili przebić się przez szczelną obronę Vive, w której aż czterech zawodników mierzyło po dwa metry wzrostu. Z kolei radomska defensywa pozostawiała wiele do życzenia. Nie dziwi zatem, że już do przerwy gospodarze niemal przesądzili o końcowym sukcesie. Co prawda po przerwie mecz się wyrównał, jednak to kielczanie nadal kontrolowali przebieg spotkania. Pocieszające jest to, że najskuteczniejszym strzelcem meczu okazał się radomian Grzegorz Mroczek, który zdobył w Kielcach jedenaście bramek.

Po rozegraniu pierwszego pojedynku o ligowe punkty po ponadmiesięcznej przerwie radomscy szczypiorniści w najbliższy weekend znów będą odpoczywać. Następne mecze w pierwszej lidze odbędą się bowiem dopiero 9 lutego. Politechnika podejmie wówczas na własnej hali Wisłę Sandomierz.

VIVE II KIELCE - AZS POLITECHNIKA RADOMSKA 32:24 (18:11). Politechnika: Drabik, Kowalski - Mroczek 11, Kulik 5, Kalita 4, Dąbrowski 2, Stegliński 1, Cupryś 1, Sieczka, Malinowski, Kanar, Guzik.

Pozostałe wyniki 12. kolejki: AZS AWF Biała Podlaska - POWEN Zabrze 23:24, ASPR Zawadzkie - Viret Zawiercie 29:26, AZS Katowice - MTS Chrzanów 29:33, Wisła Sandomierz - Gwardia Opole 21:25, Stal Mielec - Żagiew Dzierżoniów 34:25.