Laby nie ma

Choć do rozpoczęcia rundy wiosennej piłkarzy jeszcze grubo ponad miesiąc, zespoły z naszego regionu nie próżnują. W weekend rozegrano pięć sparingów, w najciekawszym Motor pokonał I-ligowy Groclin Grodzisk Wlkp. 2:1.

Lublinianie nie przestraszyli się renomowanego rywala. Gospodarze zagrali dwoma zespołami. Silniejszy z Adrianem Sikorą i Piotrem Piechniakiem na czele wystąpił w pierwszej połowie, ale nie zdołał wykazać swojej wyższości nad zespołem trenera Ryszarda Kuźmy. Ta część meczu zakończyła się bezbramkowym remisem. Prowadzenie dla Motoru uzyskał w 52. minucie Daniel Koczon, który wykorzystał podanie Rafała Króla. Wyrównał Filip Ivanovski. Wynik spotkania na 2:1 - po dokładnym zagraniu Piotra Wilawera - ustalił tuż przed końcem meczu Piotr Boratyński. - Spotkanie rozegraliśmy niejako "po drodze" na zgrupowanie do Niechorza i jak na początek to zaprezentowaliśmy się całkiem przyzwoicie - podsumował Mirosław Kosowski, II trener Motoru. - Wprawdzie w takich spotkaniach wynik nie jest najważniejszy, ale wygrana z takim zespołem, jak Groclin musi cieszyć. To zwycięstwo ma też pewien aspekt psychologiczny, po prostu chłopcy uwierzyli w swoje siły. W środę gramy z równie wymagającym rywalem - poznańskim Lechem, i mam nadzieję, że też spiszemy się dobrze.

Groclin 1 (0)

Ivanovski (64.)

Motor 2 (0)

Koczon (52.), Boratyński (88.)

Groclin: Przyrowski - Jodłowiec, Telichowski, Kozioł, Yunisoglu - Piechniak, Lato, Majewski, Sokołowski - Sikora, Kaźmierowski. II połowa: Brzostowski - Olejniczak, Kumbev, Głąb, Lazarevski - Kłodowski, Batata, Muszalik, Żyła - Rocki, Ivanovski.

Motor: Mierzwa (60. Przygoda) - Syroka, Ptaszyński (46. Czarnecki), Płotka (60. Maciejewski), Misztal (60. Klimkiewicz) - Ocholeche, Żmuda (60. Boratyński), Ljaszko (46. Król) - Stachyra (46. Kaczmarczyk), Kamiński.

Wygrana Górnika

Przebywający na zgrupowaniu w Solcu Kujawskim piłkarze łęczyńskiego Górnika pokonali III-ligowego Kujawiaka Włocławek 4:0. Pierwszy gol padł po akcji Grzegorza Piesio, który podaniem z lewej strony wyłożył piłkę Rafałowi Niżnikowi, a ten z pięciu metrów pokonał bramkarza Kujawiaka. Kolejne dwie bramki strzelił Grzegorz Szymanek z 11 i 14 metra, a przy czwartej asystował Adrianowi Stępniowi. W drużynie z Łęcznej wystąpił testowany Łukasz Duszyński (ostatnio Rodło Kwidzyn), ale nie spełnił oczekiwań trenera Krzysztofa Chrobaka. - Jestem bardzo zadowolony z postawy drużyny, choć większą kulturę gry wykazuje skład wyjściowy, który grał w pierwszej połowie meczu - podsumował szkoleniowiec łęcznian.

Kujawiak 0

Górnik 4 (1)

Niżnik, Szymanek (dwie), Stępień

Kujawiak: Luncik - Skowroński, Kaluderović, Majić, Kawczyński - Grube, Grabowski, Cyronek, Charzewski - Cichowlas, Ajkdović oraz Winiecki, Kozłowski, Remień, Witkowski, Marciniak, Ewert, Lewandowski.

Górnik, pierwsza połowa: Wierzchowski - Głowacki, Karwan, Mazurkiewicz, Musuła - Piesio, Niżnik, Bartoszewicz, Michalak - Buśkiewicz, Surdykowski; druga połowa: Żukowski - Jędrzejuk, Musuła (Wójcik), Dudek, Kosiec - Stępień, Duszyński, Bugała, Nazaruk - Wagner, Szymanek.

Łada w Łęcznej

W sobotę biłgorajska Łada zmierzyła się na bocznym boisku Górnika Łęczna z Lewartem Lubartów. Pierwszego gola strzelił Adrian Sadowski, który wykorzystał prostopadłe podanie od Pawła Rutkowskiego i lobem pokonał bramkarza Lewartu. Drugi padł po dośrodkowaniu Tomasza Sebastianiuka (ostatnio Lublinianka) i błędzie Leszka Maja, który wypuścił piłkę z rąk wprost pod nogi Ireneusza Zarczuka. 34-letni zawodnik nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Honorową bramkę dla lubartowian zdobył uderzeniem z 30 metrów Emil Szlachta.

Oprócz Sebastianiuka w Ładzie wystąpił Tomasz Kozak z drużyny juniorskiej z Biłgoraja i wypożyczony z Motoru Lublin Tomasz Suski. Zabrakło natomiast Nikołaja Fokina, który nie dojechał z powodu strajku celników na granicy polsko-ukraińskiej. Nie było również trenującego z Avią Świdnik Wojciecha Białka. W drużynie z Lubartowa wystąpił piłkarz GKS Niemce Marcin Wójcik.

Łada 2 (2)

Sadowski (12.), Zarczuk (43.)

Lewart 1 (0)

Szlachta (69.)

Łada: Kozak - Rutkowski (46. Skrzypek), Krupski, Sawczuk (60. Mulawa), Bartecki, Farotimi (46. Sirko), Fulara (46. Popajewski), Muszyński (46. Suski), Zarczuk (60. Piętak), Sebastianiuk, Sadowski (60. Dycha).

Lewart: Maj (46. Praczyk) - Jezior, Lato, Mitura, Dajek (85. Serwin) - Magier (65. Kapitan), Mirosław, Szlachta (70. Misiarz), Serwin (70. Wójcik) - Kaczmarski, Wawruch (55. Kosmala).

Avia z Koziołkiem

Piłkarze świdnickiej Avii pokonali na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Puławach Koziołka Lublin 2:1. Pierwszego gola zdobyli jednak zawodnicy z Lublina, a konkretnie 41-letni Jarosław Caboń, który uderzeniem z rzutu wolnego z 30 metrów nie dał szans Krzysztofowi Mazurowi. W 65. min strzałem głową wyrównał debiutujący w Avii Wojciech Białek, a wynik spotkania ustalił Mateusz Pielach. - Szczerze mówiąc, myślałem, że będzie dużo trudnej, a byliśmy równorzędnym rywalem dla świdniczan. Sądzę, że to dlatego, iż jesteśmy na innym etapie przygotowań i mamy już za sobą kilka gier kontrolnych. Dla niektórych moich młodych chłopców, którzy jeszcze nigdy nie grali przeciwko zespołowi z III ligi, był to bardzo cenny sprawdzian - powiedział Zbigniew Kozłowski, trener występującego w okręgówce Koziołka. W zespole Avii wystąpili dwaj testowani piłkarze z Burkina Faso.

Avia 2 (0)

Białek (65.), Pielach (80.)

Koziołek 1 (1)

Caboń (18.)

Avia, pierwsza połowa: Mazur - Paluszek, Chmielnicki, Pielach, Paździor, Orzędowski, Boniaszczuk, Boureina, Krzyżak, Boniecki, Ouepraogo; druga połowa: Mazur - Kleszcz, Chmielnicki, Pielach, Kazubski - Gralewski, Pranagal, Chmura, Orzędowski (60. Krzyżak) - Białek, Nowak

Koziołek: Jacek Duda - Puszka, Jarosław Duda, Caboń, Bondarenko - Zabiegły, Madura, Tarkowski, Wójcik - Iwanek, Bielak oraz Stróżek, Urban.

Rozbili Spartę

W swoim ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Niechorzu Hetman Zamość pokonał V-ligową Spartę Gryfice 8:0. Dzisiaj drużyna trenera Przemysława Cecherza wróciła do Zamościa, gdzie zostanie przez dziesięć dni. Później zamościanie wyjeżdżają na obóz do Bełchatowa i Spały.