Michał Korzeniecki mistrzem Polski juniorów

Jeden złoty medal wywalczyli lekkoatleci z województwa podlaskiego w mistrzostwach Polski juniorów rozegranych w Spale. Na mityngu w Wilnie pierwsze miejsce zajął Jacek Roszko.
Złoto dla Podlasia wywalczył wśród juniorów młodszych (do lat 17) Michał Korzeniecki z UKS 19 Bojary Białystok. Podopieczny Mieczysława Sutyńca okazał się najlepszy w biegu na 60 m przez płotki, uzyskując czas 7,92 sek. W tej samej konkurencji brąz zdobyła z czasem 9,02 s Karolina Charyło z Podlasia Białystok. Bardzo dobrze wypadli także juniorzy młodsi w biegu na 60 m. Grzegorz Kossakowski (Podlasie) z czasem 7,07 s i Klaudia Konopko (Bojary) z czasem 7,94 s ukończyli finały na drugim miejscu.

Nie udało się obronić złota wśród juniorek młodszych Justynie Sobuń w skoku wzwyż z Hańczy Suwałki. Suwalczanka z wynikiem 170 cm zajęła drugie miejsce. Na tej samej wysokości zawody ukończyły też dwie inne zawodniczki. Jej kolega klubowy junior starszy (do lat 19) Szymon Michałowski w tej samej konkurencji z wynikiem 196 cm uplasował się na piątym miejscu. Brązowy medal dla Prefbetu Śniadowo w biegu na 800 m zdobyła juniorka starsza (do lat 19) Magdalena Stankiewicz (2:13,18 min). Na dystansie dwa razy krótszym brąz przypadł także juniorce starszej Paulinie Korzenieckiej (58,32 s) z ŁKS-u Łomża.

Wysoką formę potwierdził też Jacek Roszko. Sprinter Podlasia na mityngu w Wilnie z czasem 6,75 s zajął pierwsze miejsce. Tydzień temu na halowych mistrzostwach województwa Roszko ustanowił nowy rekord Podlasia - 6,71 s.