GKS Jastrzębie rozpoczął zgrupowanie

Zespół trenera Piotra Rzepki w piątek rano wyjechał na ośmiodniowe zgrupowanie do Wisły. Kadra liczy 24 zawodników
Piłkarze będą skoszarowani ośrodku Start. Z drużyną nie pojechali kontuzjowani Bartłomiej Grabczyński i Piotr Paś, a także testowani wcześniej młodzi piłkarze ze śląskiej ligi juniorów: Artur Łaciok oraz Kamil Szymura. Do zespołu włączony został natomiast pomocnik IV-ligowych rezerw Jastrzębia Kamil Gorzała. Z kolei napastnik Sebastian Wojciechowski przebywa na testach w III-ligowym KP Toruń.

- Piłkarze, którzy biorą udział w zgrupowaniu, raczej zostaną w Jastrzębiu - mówi Rzepka. Z grupy nowo pozyskanych zawodników jak na razie zakontraktowano jedynie byłego obrońcę Olimpii Sztum Michała Pietronia. W kolejce na nowe kontrakty czekają jeszcze: Słowak Pavola Huscava (roczna umowa), Łukasz Kaciczak oraz Krystian Kalinowski (póltoraroczne). - Dla nich umowy są już przygotowane. Wymagają jedynie podpisów zawodników oraz prezesa, który jak zwykle jest trochę zajęty - wyjaśnia kierownik drużyny Jan Śleziak.

Od razu po przyjeździe na miejsce piłkarze wyruszyli na Stożek. Po południu odbyli trening w hali. W sobotę o godz. 12 zagrają sparing z Polonią Bytom (boczne boisko Stadionu Śląskiego). Zgrupowanie ma zakończyć jeszcze jeden mecz kontrolny, który najprawdopodobniej odbędzie się w następną sobotę. Przeciwnikiem ma być A-klasowa KS Wisła Ustronianka. - W Wiśle mamy przede wszystkim ładować akumulatory, czyli poprawiać naszą wytrzymałość i wydolność - mówi trener GKS-u.