Winiary przegrały 0:3 i ... awansowały

Winiary Bakalland Kalisz przegrały na wyjeździe z rosyjskim Zarieczijem Odincowo 0:3 (19:25, 20:25, 19:25). Obie ekipy zdobyły jednak awans do dalszych rozgrywek Ligi Mistrzów.
Dzień wcześniej Fenerbahce Stambuł pokonało azerski zespół Azerrail Baku, co zapewniło kaliszankom i ekipie Zarieczija Odincowo wyjście z grupy. Ich pojedynek w podmoskiewskim Odincowie miał zatem charakter ostrzejszego sparingu.

Do Rosji ekipa Winiar poleciała bez Sylwii Wojcieskiej i... trenera Igora Prielożnego. - Rosjanie się przyczepili, że nie ma kartki na jego wizę. Z Sylwią Wojcieską było podobnie - mówi dyrektor kaliskiego klubu Jerzy Witczak.

Prielożnego nie będzie jednak na ławce Winiar także podczas sobotniego meczu z Gedanią Gdańsk. - Musiałby jechać przez pół Europy na ten mecz - mówi dyrektor Witczak i dementuje plotki o tym, że trener Prielożny popadł w niełaskę. - Czego to ludzie nie wymyślą! - mówi.

Kaliszanki toczyły walkę z utytułowanym zespołem rosyjskim na początku każdego seta. Wtedy nawet dominowały. Asystent Prielożnego wyszedł bez Anny Barańskiej w podstawowym składzie, ale dobrze radziła sobie Izabela Żebrowska.

Rosjanki zagrały podobnie jak ich reprezentacja w Halle z ekipą Marco Bonitty - zaskoczyły nasze zawodniczki bardzo dobrym przyjęciem zagrywki. To pozwalało im zdobywać przewagę w ataku i na siatce.

W ostatniej kolejce gier, za tydzień ekipa Winiar podejmować będzie turecki zespół Fenerbahce Stambuł.Zarieczije Odincowo - Winiary Bakalland Kalisz 3:0 (25:20, 25:21, 25:23)

Zarieczije: Żukowa, Mierkułowa, Gorszkowa, Fatiejewa, Safronowa, Sokołowa oraz Kriuczkowa (libero), Proniczewa, Lisowskaja, Koszeliewa, Pusznienkowa.

Winiary: Godos, Dziękiewicz, Spalova, Woźniakowska, Horka, Żebrowska oraz Sawicka (libero), Owczynnikowa, Barańska.

Inny mecz: Fenerbahce Stambuł - Azerrail Baku 3:0 (25:19, 25:20, 25:19)

1. Zarieczije Odincowo5-01015:4
2. Winiary Bakalland Kalisz3-2811:9
3. Fenerbahce Stambuł1-467:12
4. Azerrail Baku1-466:14